İstanbul

Yakın yerler | İstanbul'a 2 saatlik mesafedeki tatil yerleri

Havalar ısınmaya başladıkça haftasonu kaçamakları daha cazip gözükmeye başlıyor.

Cuma akşamından kaçıp Pazar akşamı İstanbul’a geri dönebileceğiniz yakın yerler özellikle yaz aylarında adeta çölde bulduğunuz bir vaha gibi sizi 2 günlüğüne bile olsa tatil ruhuna sokuyor.

İşte İstanbul’dan sadece 2 saatte gidebileceğiniz, deniz kenarında bulunan şirin köyler ve tatil beldeleri…

Çınarcık

Yalova’nın Merkez’den sonraki en kalabalık ilçesi olan Çınarcık özellikle sahiliyle her yaz binlerce tatilciyi kendine çekiyor. İstanbul’a yakın yerler arasında üst sıralarda bulunan ve haftasonu kaçamakları için harika bir yer olan Çınarcık’a İstanbul’dan ulaşım olarak 2 seçenek var. Kara yoluyla körfezi dolaşarak ya da Osmangazi Köprüsü’nü kullanarak, trafik durumuna göre 2-3 saat arası varmanız mümkün. Deniz yoluyla ise Bostancı’dan, Yenikapı’dan, Kartal’dan, Kadıköy’den, Sirkeci’den, Pendik’den Yalova’ya ya da direkt Çınarcık’a çeşitli seferler bulunuyor.

Hotels in Çınarcık

29 Hotels
from 140
Destination CTA

Armutlu

Güneyden kuzeyden denizle çevirili olan Armutlu, temiz plajları ve İstanbul’a yakın yerler arasında olmasıyla şehirden sıkılanlar için adeta bir cazibe merkezi diyebiliriz. Yalova ilçe merkezinden ve Gemlik’ten toplu taşımayla ulaşabileceğiniz gibi, İstanbul’dan kara ve deniz yoluyla trafik durumuna göre 2-3 saat arasında ulaşabilirsiniz. Yalova’nın Çınarcık’tan sonra en çok tercih edilen tatil beldesi olan Armutlu, sakin ve huzurlu bir tatil arayanlar için özellikle güzel bir kaçış rotası diyebiliriz.

Hotels in Armutlu

10 Hotels
from 57
Destination CTA

Erdek

Türkiye’nin en eski tatil beldelerinden biri olan Erdek uzun yıllar geçmesine rağmen popülerliğinden bir şey kaybetmiyor. Her zaman kendine özel bir kitlesi olan Erdek, İstanbul’a yakın yerler arasında olduğu için haftasonu tatilleriniz için tercih edebileceğiniz destinasyonlardan bir diğeri. Eskiden Rumların yaşadığı bir bölge olan Erdek, o günlerden kalan kültürel zenginliğini hala koruyor. Havaların ısınmasıyla yavaş yavaş hareketlenen Erdek’te sezon mayısın ortasından eylülün ortalarına kadar devam ediyor.

Hotels in Erdek

130 Hotels
from 104
Destination CTA

Akçakoca

İstanbul’a yakın yerler diyince akla gelen bir diğer destinasyon 35 km uzunluğunda geniş ve güzel kumsalıyla dikkat çeken Akçakoca. Karadeniz kıyılarında bulunan en güzel tatil beldelerden biri. Kış aylarında son derece sakin olan Akçakoca, havalar ısınmaya başladıkça İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Bursa ve Zonguldak’tan da haftasonu kaçamağı yapmak isteyenlerle birlikte hareketlenmeye başlıyor. Özellikle mavi bayraklı plajları haftasonu denize girmek için ideal olan Akçakoca’ya 2-3 saat aralığında karayoluyla ulaşabilirsiniz.

Hotels in Akçakoca

44 Hotels
from 117
Destination CTA

Avşa

Marmara Denizi’nin güneyinde bulunan adalardan yaz tatili için belki de en popüler olanı Avşa Adası. İstanbul’dan çok uzaklaşmadan ada keyfi yaşayabileceğiniz İstanbul’un ilçesi olan Adalar’dan sonra en yakını burası. Adaya büyük şehirlerden pek çok ulaşım yolu bulunuyor. İstanbul’dan, Bostancı ve Yenikapı’dan İDO hızlı feribotları ile ya da Erdek’ten Gestaş arabalı feribotu ve Bado deniz taksi ile adaya ulaşabilirsiniz. Adanın bu kadar popüler olmasının sebebi ince kumlu, temiz denizi, kaliteli turistik tesislerin çokluğu ve hiç şüphesiz renkli gece hayatı.

Hotels in Avşa

53 Hotels
from 90
Destination CTA

İstanbul’a yakın yerler arasından hangisine gitmeyi düşünüyorsunuz? Bize yazın!