Tüm Türkiye

Tam Size Göre: Türkiye'deki En Ucuz Destinasyonlar

Yazan: , 22/03/2017

Yaza 2 aydan az bir zaman kala tatil planları çoktan yapılmaya başlandı… Bize göre tatil planı yapmanın mevsimi, günü, havası yok. Tatil için her zaman, güzel zaman demektir. Ancak seçeceğiniz destinasyon ve bütçenize uygunluğu çok önemli. İşte trivago’nun verilerine göre en ucuz destinasyonlar sizlerle…


Göreme

en ucuz destinasyonlar en-ucuz-sehirler-goreme

Göreme otellerine göz at!

Güneşin doğuşunu ve batışını Göreme’den izlemek başka hiç bir yerde tadamayacağınız bir zevk. 60 milyon yıllık geçmişiyle tüm dünyayı kendine hayran bırakan Göreme/Kapadokya bölgesi 1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alındı. Doğal güzelliklerinin yanı sıra geçmiş uygarlıkların bıraktığı izler de bölgeyi cazibe merkezi haline getiriyor.


Selçuk

en ucuz destinasyonlar en-ucuz-sehirler-selcuk

Selçuk otellerine göz at!

Hem tarihi geçmişi hem de deniz kıyısında olması sebebiyle kültürel ve keyif amaçlı tatilinizi rahatlıkla birleştirebileceğiniz Selçuk, temiz havası, sakinliği ve en ucuz destinasyonlar arasında olmasıyla dikkat çekiyor. Selçuk, Efes Antik Kenti, Artemis Tapınağı, Meryem Ana Evi ve Kilisesi, Yedi Uyuyanlar gibi pek çok ilginç yere ev sahipliği yapıyor.


Eskişehir

en ucuz destinasyonlar en-ucuz-sehirler-eskisehir

Eskişehir otellerine göz at!

Ülkemizin kültürel olarak en gelişmiş illerinden biri olan Eskişehir, sakin şehir hayatı ve genç nüfusun yoğunluğu sebebiyle oldukça popüler bir destinasyon konumunda. Özellikle son yıllarda yapılan iyileştirme çalışmalarıyla birlikte Porsuk Çayı’nda tekne gezintileri yapılması, parklar, müzeler, hareketli gece hayatı Eskişehir’e olan ilgiyi arttırıyor.


Adana

en ucuz destinasyonlar en-ucuz-sehirler-adana

Adana otellerine göz at!

Akdeniz’in incisi Adana, kendine has kültürü ve insanıyla ülkemizin en özel şehirlerinden biri. Adana, tarihinin yanı sıra parkları, bahçeleri, her mevsim ılıman iklimi sayesinde tüm yıl boyunca rahatlıkla gezebileceğiniz bir şehir. En ucuz destinasyonlar listesinde de ilk sıralarda. Sadece kebap yemek için bile gidilebilir, ne dersiniz?


Alanya

en ucuz destinasyonlar en-ucuz-sehirler-alanya

Alanya otellerine göz at!

En popüler yaz tatili ve en ucuz destinasyonlar arasındaki yerini koruyan Alanya’ya özellikle Avrupalı turistler yoğun olarak ilgi gösteriyor. Otel sayısının da oldukça fazla olduğu merkezde, uzunluğu ve temizliğiyle dikkat çeken Kleopatra Plajının serin sularına kendinizi bırakmak için yüksek ücretler ödemenize hiç gerek yok.


En ucuz destinasyonlar içinden hangisine gitmek istiyorsunuz?