Tüm Türkiye

Türkiye'deki en güzel plajlar | Deniz, güneş ve kumun muhteşem birleşimi

Tertemiz bir deniz ve harika bir plaj. Tatili bundan iyi tanımlayan ne olabilir?

3 tarafı denizlerle çevrili ülkemiz plajlar, koylar, kumsallar bakımından adeta bir cennet. Her köşesinde masmavi plajlar bulabileceğiniz ülkemizde en güzel plajlar listesini sizin için derledik.

Ölüdeniz, Fethiye

2006 yılında Dünya’nın en güzel kumsalı seçilen Ölüdeniz bizim gözümüzde ve en güzel plajlar listemizde hala bir numara. Yeşil-mavi-turkuaz renkleri gördükçe insanın işi gücü bırakıp gidesi geliyor.

Hotels in Ölüdeniz

35 Hotels
from 80
Destination CTA

Ayazma plajı, Bozcaada

Bozcaada son yıllarda gereğinden fazla popülerleşse de Ayazma plajı güzelliği korumaya devam ediyor. Yalnız ufak bir uyarı yapalım, suyu epey soğuk!

Hotels in Bozcaada

249 Hotels
from 330
Destination CTA

İztuzu plajı, Dalyan

Bir tarafı tuzlu, bir tarafı tatlı su olan İztuzu Plajı, caretta carettaların en önemli üreme merkezlerinden biri. Plajda denize girenlerin yumurtalara zarar verememesi için yumurtaların olduğu bölgeler düzenli olarak işaretleniyor.

Hotels in Dalyan

517 Hotels
from 200
Destination CTA

Sedir Adası plajı, Marmaris

Muğla il sınırları içinde kendinizi Maldivler’de gibi hissetmek isterseniz doğru adres Sedir Adası. Berrak suyu ve açık renk kumlarıyla bu plajı mutlaka görmelisiniz.

Hotels in Marmaris

1455 Hotels
from 216
Destination CTA

Phaselis Antik Kenti plajı, Kemer

Likya’nın en önemli liman kentlerinden biri olan Phaselis’te bugün harika bir antik kent bulunuyor. Phaselis Plajı da, taşsız kumsalı ve saklı kalmış güzelliğiyle listemize dahil oluyor.

Hotels in Kemer

684 Hotels
from 68
Destination CTA

Ortakent-Yahşi plajı, Bodrum

Bodrum’un en temiz ve mavi bayraklı koylarından biri olan Ortakent – Yahşi plajına Bodrum merkezden kalkan minibüsler ile çok rahat ulaşabilirsiniz. Haftasonları aşırı derecede kalabalık olsa da haftaiçi sabah saatlerinde kafanızı dinleyebililir, leziz gözlemeler yiyebilirsiniz.

Hotels in Ortakent

78 Hotels
from 449
Destination CTA

Kaputaş plajı, Kaş

Turkuaz plaj denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Kaputaş plajı en güzel plajlar listemizin demirbaşlarından biri. Ünü dünyaya yayılan plaja her yıl çok sayıda turist geliyor.

Hotels in Kaş

1808 Hotels
from 279
Destination CTA

Palamutbükü, Datça

Şirin köy evleri, mis gibi kokan taş sokaklarıyla huzurlu tatilin adresi olan Datça aynı zamanda bir koy cenneti. Her köşesi muhteşem koylarla dolu bu yarımadanın en ünlü koylarından biri ise Palamutbükü.

Hotels in Datça

356 Hotels
from 293
Destination CTA

Patara plajı, Kalkan

Patara Antik Kenti yakınlarında bulunan Patara Plajı oldukça uzun, temiz ve caretta caretta yumurtlama bölgesi olduğu için koruma altında. Naturist ve nüdistlerin rahatlıkla çıplak olarak yüzüp güneşlendiği belki de ülkemizdeki tek plaj diyebiliriz.

Hotels in Kalkan

1359 Hotels
from 250
Destination CTA

Kelebekler Vadisi, Fethiye

Kelebekler Vadisi başlı başına görülmesi gereken dünya dışı bir yer desek yeridir. Kara yolu bulunmayan Kelebekler Vadisi’ne Ölüdeniz üzerinden tekne ve zodyaklarla ulaşabilirsiniz. Vadinin denize açılan tarafındaki plaj ise ülkemizdeki en güzel plajlar arasında.

Hotels in Fethiye

2075 Hotels
from 80
Destination CTA

Olimpos-Çıralı plajı, Antalya

Mitolojik hikayesiyle ilgi odağı olan Çıralı aynı zamanda ince kumlu sahili, hemen derinleşmeyen kıyısı, sakin sessiz atmosferi ve el değmemiş güzellikleriyle ülkemizin en iyi plajlarından birine ev sahipliği yapıyor.

Hotels in Çıralı

201 Hotels
from 249
Destination CTA

Altınkum plajı, Çeşme

Ülkemizin en popüler tatil yerlerinden biri olan Çeşme’de aslında Ilıca Plajı, Boyalık Plajı gibi bir çok harika plaj bulunuyor. Ama Altınkum bunların içinden bizim favorimiz. Altınkum adından da anlaşılacağı gibi altın renkli kumu ve berrak deniziyle övgüyü hak ediyor ve en iyi plajlar listemizde yerini alıyor.

Hotels in Çeşme

663 Hotels
from 207
Destination CTA

Kabak Koyu, Fethiye

Özellikle kamp yapmayı sevenlerin yoğun olarak tercih ettiği yerlerden biri olan Kabak’ta ayrıca çok sayıda butik otel bulunuyor. Havası temiz, denizi temiz, kumsalı temiz…

Hotels in Fethiye

2075 Hotels
from 80
Destination CTA

En güzel plajlar listemize eklemek istediğiniz bir yer mi var? Bize yazın!