Tüm DünyaKeşif Köşesi

Top 5: Ünlülerin Sahip Olduğu Oteller

By , 18/08/2016

Ünlüler yaşam tarzlarıyla hepimizi kıskandırırlar. Sadece en seçkin yerleri ziyaret ederler ve her zaman süper lüks otellerde kalırlar. Onlarca yıllık seyahat ve otel tecrübesi yaşadıktan sonra iyi birer gezgin olan ünlüler, otel işine el atmak konusunda son derece başarılı oluyorlar. Sizler için ünlülerin sahip olduğu oteller içinde “en konaklamak istediğimiz” 5 tanesini seçtik. Bir çok ünlü yatırımlarına sahip çıkıyor ve düzenli olarak bu otelleri ziyaret ederek özel etkinlikler düzenliyor. Bir sonraki ünlüyle yolunuzun kesişmesi bu otellere denk gelebilir, ne dersiniz?


The Greenwich Hotel, New York, ABD

Robert de Niro

ünlülerin sahip olduğu otellerDe Niro, New York’un en hareketli mahallelerinden Tribeca’da bulunan otelini açmadan önce hali hazırda bölgedeki Nobu ve Tribeca Grill isimli iki restaurantın sahibiydi. Ortamı sevmiş olacak ki bir otele yatırım yapmaya karar vermiş. ünlülerin sahip olduğu oteller

De Niro, konukları için son derece rahat, geniş ve eşsiz bir ortam yaratmak istemiş. Öyle ki odaların her birinde diğerinde olmayan eşsiz ayrıntılar göze çarpıyor. El yapımı Fas halıları ve İtalyan Carrara mermerli banyolar bu ayrıntılardan sadece bir kaçı.

Bu otelin fiyatını görmek istiyorum!

ünlülerin sahip olduğu oteller

Dünyanın en kalabalık şehirlerinden birinde bulunduğ için otel sakinliği ve rahatlığı öne çıkarıyor. Özel balkonlar, muhteşem arka bahçe, sadece mum ışığı kullanılan spa ve huzurlu kapalı havuzuyla hem lüksü hem sükuneti bir arada sunuyor.


Palazzo Versace, Dubai, BAE

Donatella Versace

ünlülerin sahip olduğu oteller

Versace ismi taşıyan her şey son derece elegant ve şık olduğundan, Palazzo Versace Dubai keisnlikle bir istisna değil. Versace grubunun Avustralya’nın Gold Coast bölgesindeki diğer otelinin izlerinden giden Dubai ayağı, 16. yüzyıl İtalyan saraylarından ilham almasıyla ünlülerin sahip olduğu oteller içinde ayrı bir yere sahip. ünlülerin sahip olduğu oteller

Arap kültürünün inceliklerini İtalyan çizgisiyle birleştiren otel, Versace grubunun sadece moda dünyasında değil otel tasarımında da marka olduğunu kanıtlıyor.

Bu otelin fiyatını görmek istiyorum!

ünlülerin sahip olduğu oteller

Renkli bahçeler, lagün havuzlar, al fresco stilindeki teraslar, jakuziler, döşemeler, mobilyalar ve daha fazlası için bu oteli mutlaka görmelisiniz.


Gwinganna Health Retreat, Queensland, Avustralya

Hugh Jackman

ünlülerin sahip olduğu otellerAilemizin Wolverine’i Hugh Jackman sadece bir oyuncu değil. Şarkı söylüyor, dans ediyor, kendine ait şovlarını sergiliyor ve görünüşe göre otel yönetebiliyor.  Ünlülerin sahip olduğu oteller arasında doğa ve spa oteli dikkat çeken ve 2006’da açılan Gwinganna, ismini eski aborjinlerin koyduğu bölgeden alıyor. ünlülerin sahip olduğu oteller

Otelin konuklarına doğa ve wellness’i harmanlayan bir tatil sunuyor. Fitness dersleri, eğitmenlerle birlikte çalışabileceğiniz full ekipman spor salonları, 2 tane sonsuz havuz, yoga iskelesi ve danışman diyetisyenlerle hazırlanan özel yemek seansları…

Bu otelin fiyatını görmek istiyorum!

ünlülerin sahip olduğu oteller

16 villadan oluşan tesisin tamamı rustik bir hava ile dekore edilmiş ancak modern çizgiler de unutulmamış, odaların her birinde istediğiniz müziği dinleyebileceğiniz iPod’lar bulunuyor. Pasifik Okyanusu’u manzaralı otelde tüketeceğiniz her şey mutlaka organik oluyor, spa ise tam bir cennet.


Bedford Post Inn, New York, ABD

Richard Gere

ünlülerin sahip olduğu oteller
1762 yılında inşa edilen binanın tamamen elden geçirilmesiyle hayat bulan Bedford Post Inn 2007 yılında açılmış. Ünlülerin sahip olduğu oteller içinde lüks ve butik anlayışı bir arada sunan otel Richard Gere’in eşi Carey Lowell tarafından son derece romantik, stil dolu bir şekilde dekore edilmiş. ünlülerin sahip olduğu oteller

Şömineler, geniş küvetler, özenle seçilmiş çarşaf takımlarıyla hem haftasonu için hem de uzun tatiller için ideal bir ortam yaratılmış.

Bu otelin fiyatını görmek istiyorum!

ünlülerin sahip olduğu oteller

Çiftlik bölümünde yemek yiyebilir, ahır tarafından kahvenizi alıp kendinizi doğanın kollarına atabilirsiniz. Yelken, ata binme, tırmanış, yürüyüş gibi dış mekan aktiviteleri ile vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Otelin bu denli sevilmesinde Richard Gere büyük rol sahibi. Oteline sık sık uğruyormuş.


The Clarence Hotel, Dublin, İrlanda

Bono ve The Edge

ünlülerin sahip olduğu oteller

Dünyanın en ünlü gruplarından U2’nun iki üyesi Bono ve The Edge bu oteli 1992’de satın almışlar ve Dublin’in en cool otellerinden birine dönüştürmüşler. Ünlülerin sahip olduğu oteller arasında salaş şehir oteli konseptiyle dikkat çekiyor The Clarence Hotel.

Bu otelin fiyatını görmek istiyorum!

ünlülerin sahip olduğu oteller

Şehrin River Liffey bölgesinde bulunan otelde 49 oda bulunuyor ve her biri modern tarzı rahatlıkla buluşturuyor. Otelde kalmasanız bile otelin ünlü barı Octagon’u mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. Bono ile the Edge oteli almaya bu barda içkilerini yudumlarken karar vermişler!

clarence2


Bonus: Blackadore Caye, Belize

Leonardo DiCaprio

ünlülerin sahip olduğu otellerOtel 2018’e kadar açılmayacak ancak, Leonardo DiCaprio Belize’de lüksün doruklarında, ekoloji-dostu bir ada oteli inşa ediyor! Otelin bulunduğu adayı bir ortağıyla birlikte 1.75 milyon dolara satın alan Leo, suyun üzerinde yüzen villalardan çok daha fazlasını sunmaya hazırlanıyor.


Ünlülerin sahip olduğu oteller içinden hangisini beğendiniz?