Tüm Dünya

En iyi 5 buz otel | Süper 'cool' bir konaklama deneyimi yaşayın!

Harika bir otel deneyimini eksi derecelerde yaşamak isteyenler için muhteşem bir buz otel seçkisi hazırladık!

Bu 5 yıldızlı oteller biraz serin ama odalarında buz kristalleri ve karlar arasında sıcacık bir gece geçirebilirsiniz.

Norveç’te Ren geyiği tüyünden yapılmış battaniye altında ısınabilir, Avusturya’da bir buz heykeltraşına dönüşebilir ya da Quebec’te el yapımı buzdan heykeller arasında kendinizi masal diyarında hissedebilirsiniz. Soğuk ve buzlu ortamlar gözünüzü korkutmasın, bu oteller hayatınızın en ilginç deneyimi olabilir.

İşte gezginlerden oldukça iyi yorumlar almış, sizin için seçtiğimiz birbirinden “cool” 5 buz otel…

Sorrisniva Igloo Hotel (Alta, Norveç)

1/4

Norveç’te bulunan buz otel Sorrisniva Igloo Hotel‘in en ilgi çeken özelliği hiç şüphesiz ki uluslararası heykeltraşlar tarafından özel olarak dizayn edilmiş ve oyulmuş buzdan heykelleri.

Ayrıca otelin tamamen buzdan oluşan ve bir çok nikaha ev sahipliği yapmış bir şapeli bulunuyor. “Evet” demek için ne kadar ilginç bir nokta değil mi?

Ren geyiği tüyünden yapılmış battaniyeler ve özel uyku tulumları ile -30 derecede buzdan yapılmış yataklarda uyumak çok rahat. (!) Kuzey Işıklarını görmek için motorlu ya da köpekli kızaklarla yapılan turlara katılabilirsiniz.

Sorrisniva Igloo Hotel

En yüksek puan alan
Alta
9.5 Mükemmel (100 incelemeler)

Hôtel De Glace (Québec, Kanada)

1/4

Québec şehir merkezinden sadece bir kaç dakika uzaklıkta bulunan buz otel Hôtel de Glace, Kanada’nın Fransız bölgesinde bulunuyor. Her yılın Ocak ve Mart ayları arasında hizmet veren otel dünyanın her yerinden turistleri ağırlıyor.

Odalar ve heykellerin çoğu Disney tasarımcıları tarafından hazırlandığı için otelde masalsı bir atmosfer hakim.  Buzdan barda içinizi ısıtacak bir şeyler içtikten sonra özel jakuzilerde rahatlayabilirsiniz.

Hôtel de Glace

En yüksek puan alan
Québec
8.7 Mükemmel (65 incelemeler)

Icehotel (Jukkasjärvi, İsveç)

1/4

Kuzey İsveç’in Jukkasjärvi bölgesinde bulunan Icehotel, Kuzey Kutup Dairesi’nden sadece 200 km aşağıda yer alıyor. Buz otel inşa etmek için harika bir nokta. Otel, dünyanın ilk ve en büyük buzdan oteli olarak kabul ediliyor ve her yıl yeniden inşa ediliyor.

Bu otelde sanat, buz, kar ya da Kuzey Işıkları arasında seçim yapmanız oldukça zor olacak. Sabahları otel personeli tarafından sıcak yabanmersini suyu ile uyandırılıyorsunuz.

Icehotel

En yüksek puan alan
Jukkasjärvi
8.9 Mükemmel (1265 incelemeler)

Igloo Village Kakslauttanen (Saariselkä, Finlandiya)

1/4

Finlandiya’nın Saariselkä kasabasında yer alan ve iglolardan oluşan buz otel, konuklarına yataklarından direkt yıldızlı gökyüzünü görebilecekleri odalar sunuyor. Yer altında bulunan iglooların hepsinde termo-camdan yapılma tavanlar bulunuyor, böylece yatağınızdan eşsiz Kuzey Işıklarını keyifle seyredebiliyorsunuz.

Mahremiyete ve gizliliğe oldukça önem veren buz otelde 40 igloonun tamamı birbirinden ayrı bir şekilde inşa edilmiş. Otelin sunduğu diğer enteresan aktiviteler arasında husky ve ren geyiği safarileri bulunuyor.

Kakslauttanen Arctic Resort - Igloos and Chalets

Saariselkä
8.4 Çok iyi (268 incelemeler)

Iglu Village Kühtai (Kühtai, Avusturya)

1/4

Avusturya’nın en yüksek kış sporları bölgelerinden biri olan Kühtai’de bulunan buz otel de konuklar yalnızca igloolarda kalmıyor ayrıca kendi igloolarını kendileri inşa ediyorlar. Eller, kürekler ve testereler kullanılarak yapılan geleneksel buzdan evlerin inşasına konuklar da katılabiliyorlar.

Otelde standart iglooların yanında romantik suitler olarak inşa edilen igloolar da yer alıyor. Kar raketi yürüyüşü ve husky turlarından sonra yorulan konuklar günü kamp ateşi etrafında ısınarak noktalıyorlar.

Iglu Village Kühtai

Kühtai
7.7 İyi (63 incelemeler)

Buzdan otellerde kalmak ister miydiniz? Bize yazın!