Anadolu

Safranbolu konakları | Tarih dolu bir haftasonu gezisi yapın!

Tarihe yolculuk yapmaya hazır olun...

Klasik Osmanlı kent mimarisini yansıtan tarihi Safranbolu evleri ile ünlü olan şehir, özellikle haftasonu gezileri için çok uygun. El değmemiş dokusu, tarihe tanıklık etmiş sokaklarıyla Safranbolu’nun ruhunu yansıtan ve şehri tam anlamıyla deneyimleyebileceğiniz Safranbolu konakları ile karşınızdayız.

Tarihi dokuyu otantik bir şekilde deneyimleyin

1/2

18. yüzyıldan kalma yanyana üç konağı birleştirerek ve restore ederek onları otelden çok tarihsel bir sanat eserine dönüştüren Gülevi Safranbolu’da kalacağınız her gece daha önce tatmadığınız bir deneyime dönüşüyor.

Toplam 16 odasıyla hizmet veren Gülevi’de odaların herbiri özgün sedirleri kullanılarak, diğerinden farklı renk ve dokuda kumaşlarla, atlas yorganlarla, elişi perdeler ve Türkmen halılarıyla dekore edilmiş.

Safranbolu’nun tarihi merkezinde yer alan konaktan hem içeri girdiğinizde gördüğünüz atmosfer hem de kendinizi dışarı atınca karşınıza çıkan manzara ile kendinizi film setinde gibi hissedeceksiniz.

Gülevi Safranbolu

En yüksek puan alan
Safranbolu
9.5 Mükemmel (238 incelemeler)

Safranbolu ambiyansını yerinde görün

1/2

Safranbolu’nun tarihi ve turistik yerlerine yürüme mesafesinde bulunan Akbulut Konak, Safranbolu otelleri ve diğer pek çok konak gibi uzun, incelikli bir restorasyon çalışmasından geçerek butik otel haline getirilmiş.

Otelin önceki sahiplerinden kalan antika eşyaların sergilendiği odalar ve ahşap oymacılığın en güzel örneklerini görebileceğiniz odaların tarihi ambiyansında kaybolacaksınız.

Güzel havaların tadını çıkarabileceğiniz geniş bahçesiyle dikkat çeken Akbulut Konak, Safranbolu gezinizi daha da keyifli hale getirecek.

Akbulut Konak

En yüksek puan alan
Safranbolu
9.9 Mükemmel (103 incelemeler)

Safranbolu manzarasına karşı dinlenin

1/2

2017 yılında hizmete açılan Peri Konak yeni gibi gözükse de 1800 yıllardan beri Safranbolu’nun tarihine tanıklık ediyor.

Tüm odaları panoramik şehir manzaralı olan konak, Safranbolu’da konaklama sürenizi uzatmanıza yol açacak, ayrılmak istemeyeceksiniz.

Isıtma sistemi tıpkı eski zamanlardaki gibi (kombi desteğiyle birlikte) odun ocağı ve soba ile sağlanıyor. Açık havada mangal keyfi yapabileceğiniz özel alan, mini bar ve ortak kullanım alanları, 7/24 resepsiyon, açık perde ekran sinema sistemi ile otel dışındaki gezilerinizin yanında konak içinde de eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Peri Konak

Karabük

Safranbolu'nun orijinal hazinesinde konaklayın

1/2

3 yıl süren bir restorasyon macerasından sonra bugünkü görünümüne kavuşan Mehveş Hanım Konağı, yıllar içerisinde pek çok badireler atlatmış hatıralar ve yaşanmışlıklarla dolu bir yer. Hani bazı mekanların kendine ait bir ruhu olur, öyle bir durum.

Konağı tümüyle rezerve edebileceğiniz gibi birbirinden farklı büyüklü küçüklü odalarını da tercih edebilirsiniz. Konağın orijinal planlarına hiç dokunulmadığı için her odada banyo bulunmuyor.

Saatlerce aşındırdığınız Safranbolu sokaklarından sonra Mehveş Hanım Konağı’nın cumbaların birinin önünde bir yorgunluk kahvesi içmeden dönmeyin deriz.

Mehveş Hanım Konağı

Safranbolu
9.0 Mükemmel (33 incelemeler)

Safranbolu konakları ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Hangisinde kalacaksınız? Bize yazın!