Tüm Türkiye

Nisanda nereye gidilir? | Baharın enerjisini hissedebileceğiniz 5 yer

Bahar ayları gelince bize bir enerji, bir mutluluk, bir motivasyon geliyor...

Kuşların cıvıltısı, ağaçların yeşili, çiçeklerin binbir rengi bizi doğaya, hayata ve yaşamaya tekrar tekrar aşık ediyor. Yerimizde duramıyoruz, kıpır kıpır hissediyoruz. Hal böyle olunca, kendimizi dışarı atmak, yeni şeyler keşfetmek istiyoruz. Peki ama nisanda nereye gidilir?

Cunda | Balıkesir

Sahildeki balık lokantaları, tekne gezileri, leziz zeytini ve zeytinyağı, eski kiliseleri, manastırları ile Cunda nisanda nereye gidilir sorusunun ilk cevabı olmayı fazlasıyla hak ediyor. Adada, 5 yıldızlı otel mantığından çok şirin butik oteller olması Cunda’yı daha da çekici kılıyor. Sakin sokakları ve temiz havasıyla nisanda ve hatta bahar ayları boyunca yapacağınız 2-3 günlük kaçamaklar için ideal.

Otelleri - Ayvalık

1182 Oteller
Fiyatları gör

Assos - Behramkale | Çanakkale

Çanakkale’nin güneyinde yer alan Assos, özellikle antik çağlardan kalan yapılarıyla dikkat çekiyor. Kültür ve tarihten hoşlananlar için ideal bir “nisanda nereye gidilir” rotası dersek yanlış olmaz. Büyük düşünürlerden Aristo’nun Assos’ta 3 yıl yaşadığı ve bir felsefe okulu açtığı biliniyor. Sakin sahili, ilginç hiking rotaları ile kesinlikle keşfetmeye değer bir yer.

Seferihisar | İzmir

Nisanda nereye gidilir sorusuna üçüncü cevabımız, Türkiye’nin ilk Cittaslow’u olma özelliği taşıyan Seferihisar. Seferihisar’ın etrafı sit ve askeri alanlarla çevirili olduğundan dolayı İzmir’de yoğunlaşan şehirleşme projelerinden uzak kalabilmiş ve  ve bölge insanı kendilerine has bir kültür oluşturmuşlar. Sığacık Kalesi, Teos Antik Kenti, Lebedos Antik Kenti gibi pek çok ilginç yeri bulunan Seferihisar’ı listenize ekleyin mutlaka.

Otelleri - Seferihisar

331 Oteller
Fiyatları gör

Ağva | İstanbul

İki dere arasına kurulmuş bir köy olan Ağva, İstanbul’a yakınlığı ile son derece popüler olan bir bahar destinasyonu. Özellikle şehirden çok uzaklaşmadan kaçamak bir tatil yapmak istiyorsanız nisanda nereye gidilir sorunusun cevabı sizin için Ağva olmalı. Göksu ve Yeşilçay derelerinde kanoyla gezinti, deniz bisikleti yapabilir, tekne turlarına katılabilirsiniz.

Maşukiye | Kocaeli

Kahvaltıları ve alabalık restoranlarıyla ünlü olan Maşukiye yine Ağva gibi İstanbul’a yakın bir yer olmasıyla dikkat çekiyor. Sapanca Gölü’nün hemen yanına konumlanmış bu şirin kasaba, oldukça yeşil ve doğayla iç içe.Günlük hayatın karmaşasından kaçmak isteyenler için ideal.

Otelleri - Sapanca

1658 Oteller
Fiyatları gör

Nisanda nereye gidilir sorusunun cevabı sizin için neresi? Bize yazın!