Tüm Türkiye

Nisanda nereye gidilir? | Baharın enerjisini hissedebileceğiniz 5 yer

Bahar ayları gelince bize bir enerji, bir mutluluk, bir motivasyon geliyor...

Kuşların cıvıltısı, ağaçların yeşili, çiçeklerin binbir rengi bizi doğaya, hayata ve yaşamaya tekrar tekrar aşık ediyor. Yerimizde duramıyoruz, kıpır kıpır hissediyoruz. Hal böyle olunca, kendimizi dışarı atmak, yeni şeyler keşfetmek istiyoruz. Peki ama nisanda nereye gidilir?

Cunda | Balıkesir

Sahildeki balık lokantaları, tekne gezileri, leziz zeytini ve zeytinyağı, eski kiliseleri, manastırları ile Cunda nisanda nereye gidilir sorusunun ilk cevabı olmayı fazlasıyla hak ediyor. Adada, 5 yıldızlı otel mantığından çok şirin butik oteller olması Cunda’yı daha da çekici kılıyor. Sakin sokakları ve temiz havasıyla nisanda ve hatta bahar ayları boyunca yapacağınız 2-3 günlük kaçamaklar için ideal.

Hotels in Ayvalık

491 Hotels
from 120
Destination CTA

Assos - Behramkale | Çanakkale

Çanakkale’nin güneyinde yer alan Assos, özellikle antik çağlardan kalan yapılarıyla dikkat çekiyor. Kültür ve tarihten hoşlananlar için ideal bir “nisanda nereye gidilir” rotası dersek yanlış olmaz. Büyük düşünürlerden Aristo’nun Assos’ta 3 yıl yaşadığı ve bir felsefe okulu açtığı biliniyor. Sakin sahili, ilginç hiking rotaları ile kesinlikle keşfetmeye değer bir yer.

Hotels in Assos

42 Hotels
from 129
Destination CTA

Seferihisar | İzmir

Nisanda nereye gidilir sorusuna üçüncü cevabımız, Türkiye’nin ilk Cittaslow’u olma özelliği taşıyan Seferihisar. Seferihisar’ın etrafı sit ve askeri alanlarla çevirili olduğundan dolayı İzmir’de yoğunlaşan şehirleşme projelerinden uzak kalabilmiş ve  ve bölge insanı kendilerine has bir kültür oluşturmuşlar. Sığacık Kalesi, Teos Antik Kenti, Lebedos Antik Kenti gibi pek çok ilginç yeri bulunan Seferihisar’ı listenize ekleyin mutlaka.

Hotels in Seferihisar

90 Hotels
from 247
Destination CTA

Ağva | İstanbul

İki dere arasına kurulmuş bir köy olan Ağva, İstanbul’a yakınlığı ile son derece popüler olan bir bahar destinasyonu. Özellikle şehirden çok uzaklaşmadan kaçamak bir tatil yapmak istiyorsanız nisanda nereye gidilir sorunusun cevabı sizin için Ağva olmalı. Göksu ve Yeşilçay derelerinde kanoyla gezinti, deniz bisikleti yapabilir, tekne turlarına katılabilirsiniz.

Hotels in Ağva

112 Hotels
from 102
Destination CTA

Maşukiye | Kocaeli

Kahvaltıları ve alabalık restoranlarıyla ünlü olan Maşukiye yine Ağva gibi İstanbul’a yakın bir yer olmasıyla dikkat çekiyor. Sapanca Gölü’nün hemen yanına konumlanmış bu şirin kasaba, oldukça yeşil ve doğayla iç içe.Günlük hayatın karmaşasından kaçmak isteyenler için ideal.

Hotels in Sapanca

323 Hotels
from 125
Destination CTA

Nisanda nereye gidilir sorusunun cevabı sizin için neresi? Bize yazın!