Avrupa

Müzik otel | Tasarım ve melodileri buluşturan müzik konseptli oteller

Bizi rahatlatır, hayatımızın ritmini belirler ve toplu taşımada ortamı biraz olsun güzelleştirir.

Dünyanın neresinde olursak olalım müzik her şeyde ve her yerde karşımıza çıkar. Otellerin ev gibi huzurlu ve sıcak bir ortama sahip olmasında müziğin rolü çok büyüktür. Eğer bir müziksever iseniz bu seçkimizi beğeneceğinizi umuyoruz. İşte muhteşem ezgilerin ilham verdiği 6 müzik otel…

Caz'ı bir yaşam tarzı olarak benimsemiş müzik otel

1/4

İstanbul Nişantaşı’nda yer alan Jazz Hotel’in kapısından ilk girdiğiniz andan itibaren kendinizi caz müziğe adanmış bir müzede gibi hissedebilirsiniz. Odaların her biri Ella Fitzgerald ve Louis Armstrong gibi ünlü caz müzisyenlerinin ardından isimlendirilmiş. Odaların kapılarında asılan orijinal LP’leri görünce içeride sizi nelerin beklediğini az çok tahmin edebilirsiniz.

Otelde müzik sadece odalarda değil tüm ince ayrıntıların ruhuna işlemiş gibi. Saatlerden küllüklere, mumlardan sabunlara, peçetelerden kurabiyelere kadar her şeyde müzik ve caz var. Şimdiye kadar bir çok ünlü müzisyeni konuk eden otelin misafirleri arasında Diane Schuur, Ron Carter, Christian Mc Bride, Russel Malone, Mulgrew Miller, Karsu Dönmez ve Kudsi Ergüner gibi isimler bulunuyor.

Otelin şöyle bir güzelliğinden bahsetmeden geçmek olmaz, checkout sırasında tüm konuklara, otelin odalarına isim veren sanatçıların birer parçasının bulunduğu bir caz albümü hediye ediliyor.

Jazz Hotel Nisantasi

İstanbul
8.7 Mükemmel (435 incelemeler)

Opera'da bir gece geçirebileceğiniz müzik otel

1/4

Paris’te pek çok müzik otel bulunuyor ancak Lyric Hotel’i eşsiz kılan bir şeyler var… O da tabii ki konumu… Carmen operasını ya da Kuğu Gölü balesini canlı canlı izlememiş olabilirsiniz. Ama klasiklere başlamak için hiç bir zaman geç değil! Paris’teki Oper Garnier bu işe başlayabileceğiniz en iyi yerlerden biri olabilir!

Etrafında şöyle bir dolaşırsanız, Lyric Hotel’in, Opera Garnier’de geçireceğiniz sanat ve müzik dolu bir akşamdan sonra oldukça uygun bir tercih olduğunu görebilirsiniz.

Lyric Hotel Paris Opera

En yüksek puan alan
Paris
9.2 Mükemmel (2581 incelemeler)

Size özel bir konser deneyimleyebileceğiniz müzik otel

1/4

“Ellemek yasaktır!”

Ama Fenix Müzik’te işler biraz farklı. Aynı zamanda bir kayıt stüdyosu olan otel, her şeye dokunmanızı, resepsiyondaki bateriden, bardaki piyanoya bütün enstrümanları denemenizi istiyor!

Fakat asıl parti odalarda başlıyor: tamamen ses yalıtımlı odalar özel Bluetooth sistemiyle odanın her yerinde müziği hissetmenizi sağlıyor, yataktan, küvete kadar!

HF Fenix Music

En yüksek puan alan
Lizbon
9.4 Mükemmel (2055 incelemeler)

Müzikle uyuyup müzikle uyananlar için müzik otel

1/4

Eğer Dört Mevsim ve Ayışığı’nın bestecilerini tanıyorsanız içinizdeki klasik müziksever bu otelin tasarımına bayılacak. Ayrıca Porto’daki Casa da Musica’dan sadece bir kaç adım uzaklıkta bulunan otelin her odası müzikle dolu. Müzik otel konseptini klasiklerle birleştiren otel türünün ilk örneklerinden…

Canlı müzik keyfini yaşamak istiyorsanız otelin altında bulunan market kısmına gidebilirsiniz. Çünkü evet, Da Musica bir çok konsere ev sahipliği yapılan, halka açık bir pazarın hemen üzerinde bulunuyor!

Ve pazar demek, muhteşem sokak lezzetleri anlamına geliyor! Mmm!

Hotel da Música

En yüksek puan alan
Porto
8.8 Mükemmel (1538 incelemeler)

7/24 canlı müzik bulabileceğiniz müzik otel

1/4

Kendiniz de müzik yapmaktan hoşlanıyorsanız bu otel tam size göre. Düşünsenize, bir cumartesi akşamı siz ve arkadaşlarınız Nhow Berlin’de sahne alıyor ve sizi dinleyenleri coşturuyorsunuz! Gece, siz harika tasarımlı odanıza doğru yönelmeden önce özel DJ showlarıyla devam ediyor…

Otelin şöyle bir hizmeti var: Odaya enstrüman servisi! Bir keyboard ya da gitar isteyebilir ve partiye odanızda başlayabilirsiniz. Nhow, müzik otel ayrıca ultra lüks ve tasarım bir spa, küçük manikür barları sunuyor. Dahası, otelden bir Mini Cooper ödünç alıp Berlin’i turlayabiliyorsunuz.

nhow Berlin

En yüksek puan alan
Berlin
8.7 Mükemmel (5878 incelemeler)

Müziğe saygı duruşu niteliğinde müzik otel

1/4

 

Ne tür müzikten hoşlanıyorsunuz? Caz, klasik, alternatif ya da opera? Bu otelde tüm müzik türlerine ait bir şeyler bulmanız mümkün. Avrupa müziğine yön veren bir şehirde bulunması da Aria Hotel’i bir müzik otel olarak farklı bir konuma sokuyor. Otelin odalarının her biri, Whitney Houston’tan Duke Ellington’a ya da The Beatles’a, büyük sanatçıların isimleriyle anılıyor.

Müzik severler için bir cennete dönüşen otelde tüm odalar ses yalıtımlı. iPod’unuzu takabileceğiniz bir müzik istasyonu, ünlü sanatçılar hakkında değişik kitaplardan seçkiler ve otel tarafından özel olarak bir müzikolojiste hazırlatılmış listeler de sizi odalarda bekleyen diğer güzellikler

Aria Hotel Budapest by Library Hotel Collection

En yüksek puan alan
Budapeşte
10.0 Mükemmel (974 incelemeler)

Müzik otel konseptini nasıl buldunuz? Kalmak ister miydiniz? Bize yazın!