AvrupaKeşif KöşesiŞehir İçinde

Müzik Otel: Tasarım ve Melodiler Bir Arada

By , 30/05/2016

Bizi rahatlatır, hayatımızın ritmini belirler ve toplu taşımada ortamı biraz olsun güzelleştirir. Dünyanın neresinde olursak olalım müzik her şeyde ve her yerde karşımıza çıkar. Otellerin ev gibi huzurlu ve sıcak bir ortama sahip olmasında müziğin rolü çok büyüktür. Eğer bir müziksever iseniz bu seçkimizi beğeneceğinizi umuyoruz. İşte muhteşem ezgilerin ilham verdiği 6 müzik otel…


Jazz Hotel, İstanbul

Bir yaşam tarzı olarak: Caz

müzik otel - jazz hotel, istanbul

İstanbul Nişantaşı’nda yer alan Jazz Hotel’in kapısından ilk girdiğiniz andan itibaren kendinizi caz müziğe adanmış bir müzede gibi hissedebilirsiniz. Odaların her biri Ella Fitzgerald ve Louis Armstrong gibi ünlü caz müzisyenlerinin ardından isimlendirilmiş. Odaların kapılarında asılan orijinal LP‘leri görünce içeride sizi nelerin beklediğini az çok tahmin edebilirsiniz.

müzik otel - jazz hotel, istanbulmüzik otel - jazz hotel, istanbul

Otelde müzik sadece odalarda değil tüm ince ayrıntıların ruhuna işlemiş gibi. Saatlerden küllüklere, mumlardan sabunlara, peçetelerden kurabiyelere kadar her şeyde müzik ve caz var. Şimdiye kadar bir çok ünlü müzisyeni konuk eden otelin misafirleri arasında Diane Schuur, Ron Carter, Christian Mc Bride, Russel Malone, Mulgrew Miller, Karsu Dönmez ve Kudsi Ergüner gibi isimler bulunuyor.

müzik otel - jazz hotel, istanbulmüzik otel - jazz hotel, istanbul

Otelin şöyle bir güzelliğinden bahsetmeden geçmek olmaz, checkout sırasında tüm konuklara, otelin odalarına isim veren sanatçıların birer parçasının bulunduğu bir caz albümü hediye ediliyor.

müzik otel - jazz hotel, istanbulmüzik otel - jazz hotel, istanbul

Bu otelin fiyatlarını gör!


Lyric Hotel, Paris

Opera’da bir gece

müzik otel - lyric hotel, paris

Paris’te pek çok müzik otel bulunuyor ancak Lyric Hotel’i eşsiz kılan bir şeyler var… O da tabii ki konumu… Carmen operasını ya da Kuğu Gölü balesini canlı canlı izlememiş olabilirsiniz. Ama klasiklere başlamak için hiç bir zaman geç değil! Paris’teki Oper Garnier bu işe başlayabileceğiniz en iyi yerlerden biri olabilir!

müzik otel - lyric hotel, parismüzik otel - lyric hotel, paris

Etrafında şöyle bir dolaşırsanız, Lyric Hotel’in, Opera Garnier’de geçireceğiniz sanat ve müzik dolu bir akşamdan sonra oldukça uygun bir tercih olduğunu görebilirsiniz.

Bu otelin fiyatlarını gör!


Fenix Hotel, Lizbon

Size özel bir konser

müzik otel- fenix, lizbon

“Ellemek yasaktır!”

Ama Fenix Müzik’te işler biraz farklı. Aynı zamanda bir kayıt stüdyosu olan otel, her şeye dokunmanızı, resepsiyondaki bateriden, bardaki piyanoya bütün enstrümanları denemenizi istiyor!

müzik otel- fenix, lizbon

Fakat asıl parti odalarda başlıyor: tamamen ses yalıtımlı odalar özel Bluetooth sistemiyle odanın her yerinde müziği hissetmenizi sağlıyor, yataktan, küvete kadar!

müzik otel- fenix, lizbon

Bu otelin fiyatlarını gör!


Da Musica Hotel, Porto

Müzikle uyuyup uyanmak

müzik otel-da musica, porto

Eğer Dört Mevsim ve Ayışığı‘nın bestecilerini tanıyorsanız içinizdeki klasik müziksever bu otelin tasarımına bayılacak. Ayrıca Porto’daki Casa da Musica’dan sadece bir kaç adım uzaklıkta bulunan otelin her odası müzikle dolu. Müzik otel konseptini klasiklerle birleştiren otel türünün ilk örneklerinden…

müzik otel-da musica, porto

Canlı müzik keyfini yaşamak istiyorsanız otelin altında bulunan market kısmına gidebilirsiniz. Çünkü evet, Da Musica bir çok konsere ev sahipliği yapılan, halka açık bir pazarın hemen üzerinde bulunuyor!

müzik otel-da musica, portomüzik otel-da musica, porto

Ve pazar demek, muhteşem sokak lezzetleri anlamına geliyor! Mmm!

Bu otelin fiyatlarını gör!


Nhow Hotel, Berlin

7/24 Canlı

müzik otel - nhow hotel,berlin

Kendiniz de müzik yapmaktan hoşlanıyorsanız bu otel tam size göre. Düşünsenize, bir cumartesi akşamı siz ve arkadaşlarınız Nhow Berlin’de sahne alıyor ve sizi dinleyenleri coşturuyorsunuz!

müzik otel - nhow hotel,berlin

Gece, siz harika tasarımlı odanıza doğru yönelmeden önce özel DJ showlarıyla devam ediyor…

müzik otel - nhow hotel,berlin

Otelin şöyle bir hizmeti var: Odaya enstrüman servisi! Bir keyboard ya da gitar isteyebilir ve partiye odanızda başlayabilirsiniz.

müzik otel - nhow hotel,berlinmüzik otel - nhow hotel,berlinmüzik otel - nhow hotel,berlin

Nhow, müzik otel ayrıca ultra lüks ve tasarım bir spa, küçük manikür barları sunuyor. Dahası, otelden bir Mini Cooper ödünç alıp Berlin’i turlayabiliyorsunuz.

müzik otel - nhow hotel,berlinmüzik otel - nhow hotel,berlin

Bu otelin fiyatlarını gör!


Aria Hotel, Budapeşte

Müziğe saygı duruşu

müzik otel-Aria Budapeste

Ne tür müzikten hoşlanıyorsunuz? Caz, klasik, alternatif ya da opera? Bu otelde tüm müzik türlerine ait bir şeyler bulmanız mümkün. Avrupa müziğine yön veren bir şehirde bulunması da Aria Hotel’i bir müzik otel olarak farklı bir konuma sokuyor. Otelin odalarının her biri, Whitney Houston’tan Duke Ellington’a ya da The Beatles’a, büyük sanatçıların isimleriyle anılıyor.

müzik otel-Aria Budapeste

Müzik severler için bir cennete dönüşen otelde tüm odalar ses yalıtımlı. iPod’unuzu takabileceğiniz bir müzik istasyonu, ünlü sanatçılar hakkında değişik kitaplardan seçkiler ve otel tarafından özel olarak bir müzikolojiste hazırlatılmış listeler de sizi odalarda bekleyen diğer güzellikler.

müzik otel-Aria Budapestemüzik otel-Aria Budapeste

müzik otel-Aria Budapestemüzik otel-Aria Budapeste

Bu otelin fiyatlarını gör!


Müzik otel konseptini nasıl buldunuz? Kalmak ister miydiniz? Bize yazın!