Tüm Türkiye

Mayısta nereye gidilir? | Ve tatil sezonu açılmıştır!

Mayıs diyince aklınıza ne geliyor?

Bize göre… Yaza çok az kalmış olması! Burnunuza gelen koku da ne? Tabii ki çilek kokusu… Mayıs aynı zamanda 2-3 günlüğüne bir yerlere kaçmak için de ideal bir zaman. Havalar ülke genelinde ılık ve güneşliyken evde durası gelmiyor insanın. O zaman mayısta nereye gidilir hep birlikte bakalım!

Foça | İzmir

Temiz ve bol oksijenli havasıyla adeta bir vaha olan Foça’da çeşitli dönemlerden kalan pek çok tarihi ve turistik kalıntı bulunuyor. Taş evleriyle, temiz deniziyle ve sakin sokaklarıyla tam bir Ege kasabası olan Foça aynı zamanda Akdeniz fokları için de sayılı denilebilecek yaşam alanlarından birini oluşturuyor.

Otelleri Foça

84 Oteller
'den 245
Fiyatları gör

Manavgat | Antalya

Lüks otelleri ve 64 kilometrelik sahil şeridi ile ülkemizin en çok turist ve tatil ağırlayan beldelerinden olan Manavgat aynı zamanda ülkemizin en önemli şelalelerinden birine ev sahipliği yapmasıyla da dikkat çekiyor. Manavgat’ı, yaz aylarında oldukça sıcak olduğu için Mayıs ayında gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Otelleri Manavgat

304 Oteller
'den 230
Fiyatları gör

Kaş | Antalya

Antalya’nın en güzel ilçelerinden biri olan Kaş, özellikle son yıllarda kamp kültürünün gelişmesiyle oldukça popüler bir yer oldu. Bölge popülerleştikçe pansiyon ve butik oteller teker teker açılmaya başlandı. Herkes tarafından methedilmesinin en önemli sebepleri, tertemiz denizi, sessizliği ve sakinliği. Kafa dinlemek isteyenler için mayısta nereye gidilir sorusunun cevabı Kaş’ta gizli!

Otelleri Kaş

1808 Oteller
'den 98
Fiyatları gör

Bozcaada | Çanakkale

Üçüncü büyük adamız olan Bozcaada’da özellikle Ayazma plajı, rüzgar gülleri, restoranlar, şirin kafeler, adanın kendine has lezzetleri görülmeye değer. Özellikle zeytinyağları ile meşhur olan adada yetişen hemen hemen her şey organik. Sakin ve dingin tatilin son kalelerinden olan Bozcaada’da 5 yıldızlı her şey dahil sistemleri unutup butik rahatlığıyla kendinizi ödüllendirin!

Otelleri Bozcaada

249 Oteller
'den 192
Fiyatları gör

Şirince | İzmir

Bölgenin adının çok ilginç bir hikayesi var: İlk adı Kırkınca olan kasaba, Rumca telaffuzla Kirkice, Kirkince ve nihayet Çirkince oluyor. Böyle güzel bir yere yakışmayan Çirkince ismi Cumhuriyet’in ilk yıllarında Şirince şeklinde değiştiriliyor. Özellikle şarap bağlarıyla dikkat çeken Şirince’de bölgenin lezzetli yemekleriyle birlikte bir kadeh şarap içmeyi unutmayın. İsmi gibi şirin olan bu kasaba mayısta nereye gidilir diye soranlara en güzel cevap.

Otelleri Şirince

29 Oteller
'den 180
Fiyatları gör

Mayısta nereye gidilir sorunusuna sizin seçtiğiniz yer neresi? Bize yazın!