Ege kıyılarıBütçe DostuDeniz Kenarında

Mavi ve Huzur: Marmaris Çevresindeki Güzel ve Ucuz 5 Köy

By , 26/07/2017

Akdeniz ile Ege’nin birleştiği yerde müthiş doğası, inanılmaz plajları, el değmemiş koyları, mavi yolculuk olanaklarıyla hayalinizdeki tatilin adresi Marmaris ve çevresinde yer alan en güzel ve ucuz 5 köyü yazdık…


Bozburun

marmaris

Marmaris’ten 1 saat süren Bozburun yarımadanın ucunda yer alıyor. Özellikle mavi tur yapan tekneler için uğrak bir yer olan Bozburun, sessiz, sakin, ucuz ve mütevazi bir tatil geçirmek isteyenlerin kalbini çalacak. Yapmanız gereken tek şey otelinize ya da pansiyonunuza yerleştikten sonra havluları, şemsiyenizi, kitabınızı alıp kendinizi plaja atmak. Bozburun çevresinde el değmemiş pek çok koy ve yamaç bulunuyor. Kaşif ruhlulara duyrulur.

Yakındaki otelleri gör!

Orhaniye

marmaris

Doğa muhteşem, deniz muhteşem, efsanesi muhteşem bir yerden bahsediyoruz. Özellikle Kız Kumu plajıyla ünlü olan Orhaniye Marmaris’in en sakin köylerinden biri olarak dikkat çekiyor. Etrafı çam ormanlarıyla çevrili koy yerli halk tarafından da turistler tarafından da oldukça sevilen bir yer. Gezi teknelerinin demirlediği koyda denizin ortasında kadar yürüyerek gidebilirsiniz. Sadece suyun üzerinde yürümek deneyimini yaşamak için bile gidilir Orhaniye’ye.

Yakındaki otelleri gör!

Kumlubük

marmaris

Marmaris merkezden 20 km. uzaklıkta bulunan şirin koy, özellikle temiz denizi, kumsalı ve mütevazi balık restoranlarıyla ünlü. Plajına istediğiniz gibi kurulabilir tüm gününüzü burada geçirebilirsiniz. Köyün hemen dışında yer alan antik kent kalıntıları da vakit geçirmek için bir seçenek. Plajı dışında sahili yamaçlı olduğu için doğa yürüyüşü yapmak için de oldukça uygun bir yer olan Kumlubük’te fiyatlar da ortalamanın altında.

Yakındaki otelleri gör!

Çiftlik

marmaris

Marmaris’in 26 km. güney batısında kalan Çiftlik’e Turunç üzerinden ya da dağ köyleri arasından geçerek varıyorsunuz. Vaktiniz varsa yol kenarında yer alan tezgahlardaki meyvelerin ve balın tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Yokuş aşağı inen yoldaki manzaradan Çiftlik’in el değmemiş doğasına ve muhteşem berrak denizine ilk görüşte aşık olacaksınız. Büyük taneli kumlu plajına havlunuzu atıp keyfinize bakabilir ya da zaman zaman teknelerin demirlediği iskeleden kendinizi masmavinin ortasına bırakabilirsiniz.

Yakındaki otelleri gör!

Söğüt

marmaris

Köy sahilden 3 km. kadar içerde olsa da Saranda Koyu‘nun muhteşem güzelliği karşısında 3 değil 30 km. bile gitseniz pişman olmazsınız. Gün doğumu ve gün batımı sırasında inanılmaz bir renk cümbüşüne sahne olan Söğüt’ün tam karşısında Yunanistan’ın Simi Adası göze çarpıyor. Sakinliği kadar uygun fiyatlarıyla da dikkat çeken Söğüt’den sonra şehir yaşantısına dönmek biraaz zor gelebilir gibi.

Yakındaki otelleri gör!

Marmaris çevresindeki bu harika yerlerden hangisine gitmeyi düşünüyorsunuz? Bize yazın!