Ege kıyıları

Kazdağları konaklama seçenekleri | Yemyeşil doğada enerji depolayın

“Şehrin trafik kokulu köşelerinden sıkıldık artık yahu! Ne yapsak?”

Bu soruya verebileceğimiz en iyi cevap şu olabilir: Doğaya dönüş! Ülkemizin en temiz havasını barındıran Kazdağları bölgesi ise eşsiz doğası ile harika bir fikir! Kalacak yeri dert etmeyin. İşte Kazdağları konaklama seçenekleri…

Körfez manzaralı Kazdağları oteli

1/3

Kazdağları’nın eteklerinde yer alan Çetmi Han, işi gücü bırakıp doğayla bütünleşmek için, çıplak ayakla çimene basmak için, negatif enerjilerinizden arınmak için yeni adresiniz olacak. Dağ & köy ikilisi son zamanlarda acayip popülerleşti ama iyi bir otel bulmak da aynı derecede zorlaştı. Başka yere hiç bakmayın, Çetmi Han’ın birbirinden farklı 16 odası sizi bekliyor.

Çam ormanları ile çevrili, körfezi ayaklarınızın altına seren otel, oda kahvaltı şeklinde hizmet veriyor. Odanıza yerleştikten sonra kendinizi yeşil ve mavinin içine atmak isteyeceksiniz. Dilerseniz 1-2 gün dilerseniz daha uzun kalın, konaklamanız boyunca aldığınız her nefeste gençleştiğinizi hissedeceğinize eminiz.

Cetmihan Hotel

Edremit
9.1 Mükemmel (65 incelemeler)

Müze atmosferli Kazdağları oteli

1/3

Yeşilyurt Köyü’nde yer alan Karye Müze Otel, adı üstünde müze ile otel deneyimini bir arada sunuyor. Otelin kendi içerisinde sergilenen eserler va antikaların yanı sıra ayrı bir müze bölümü de bulunuyor. Müze’de Bir Gece diye bir film vardı izlemişsinizdir belki, otel o filmi gerçek hayata taşıyor diyebiliriz.

Oda-kahvaltı ya da yarım pansiyon şeklinde konaklayabileceğiniz otelin 40 odası var. Odaların dışında otelin muhteşem manzaralı geniş bir terası bulunuyor. Çayınızı kahvenizi için, kuşların cıvıltısını dinleyin ya da sadece havayı koklayın, derince içinize çekin. Ama en güzeli hamakta güzel bir öğlen uykusu çekin.

Otantik bir Kazdağları oteli

1/3

Eski bir zeytinyağı fabrikasının küllerinden doğan Manici Kasrı, bulunduğu alanı değiştirmekten ziyade uyum sağlamış ve doğayla bütünleşmiş bir otel. Kemerli koridorları, taş oymaları ve elbette ki muhteşem bahçesiyle Manici Kasrı’ndan şehre döndükten sonra bir daha ne zaman gitsek diye ikinci konaklama planınızı yapmaya başlayacaksınız.

Renkleri ve dekoratif pek çok öğeyi çok güzel şekilde harmanlayan otelin odaları geniş camlarıyla hem gün ışığını odanıza dolduruyor hem de oksiyeni bol mis gibi havayı sizinle buluşturuyor. Otelde sunulan her şey yerel olarak yetiştiriliyor ve çevre köylerden temin ediliyor. Tam detoks yapmalık. Hava durumu el verirse açık hava jakuzisinde yorgunluk atmayı unutmayın.

MANİCİ KASRI

En yüksek puan alan
Edremit
9.2 Mükemmel (168 incelemeler)

Havuzlu Kazdağları oteli

1/3

Dağ havası almaya giderim, konforumu da isterim diyenlerin uğrak adresi olmaya aday olan Öngen Country, yüksek konumu ve rahat odalarıyla bu isteklerinizi birebir yerine getirecek. Muhteşem manzaraya değinmek bile istemiyoruz, çünkü anlatılmaz yaşanır dedikleri cinsten. Mutlaka gidip görmeniz ve hissetmeniz gereken bir deneyim.

Otelin içinde çayınızı kahvenizi yudumlayabileceğiniz cafe, oyunlar oynayıp kitabınızı okuyabileceğiniz hobi salonu, açık yüzme havuzu, çıplak ayakla dolaşmalık çim terasları, kütüphane, yazlık ve kışlık olmak üzere restaurantlar, cümbür cemaat mangal yapmalık barbekü alanı bulunuyor. Tarih isteyenler Assos’a 25 km, yerel kültürü görmek isteyenler Küçükkuyu’ya 4 km, doğaya bayılanlar ise Başdeğirmen Şelalesi’ne 9 km olan bu oteli kaçırmasın!

Pinecone

Çanakkale

Butik Kazdağları oteli

1/3

Adatepe Köyü’nde yer alan İda Blue, aslına sadık kalınarak restore edilmiş 3 ayrı taş Rum evinin birleşmesi ile bir otele dönüşmüş. İda Blue’da hiç bir şey için acele etmenize gerek yok. İstediğiniz zaman uyuyun, uyanın, bahçeye çıkın, kuşları dinleyin, yeşilin bin bir tonu içinde kaybolun.

Birbirinden şahane 9 odasıyla hizmet veren odanın isimleri bahçedeki çiçeklerden esinlenilerek konulmuş. Tamamen doğal ve organik ürünlerle hazırlanan kahvaltı sofrası sonrası kendinizi mevsimine göre zeytin hasadı, trekking, dağ safari ve bağbozumu gibi etkinliklerle meşgul edebilirsiniz. Otele 13 yaşından küçük misafirler kabul edilmediğini ekleyelim.

Ida Blue Adatepe

Edremit
8.8 Mükemmel (14 incelemeler)

Kazdağları konaklama seçeneklerinden hangisinde kalacaksınız? Bize yazın!