Avrupa

Kartpostal görünümlü şehirler | Bu kış ziyaret etmeniz gereken harika yerler

Gittiğiniz şehirlerden kartpostal almayı sever misiniz?

Genellikle o şehrin en güzel olduğu zamanları resmederler… Karlarla kaplı köyler, hafızanızda kalan manzaralar, renkli ışıklar, dar sokaklar… İşte Avrupa’dan, büyüleyici ve bir o kadar da unutulmaz, kartpostal görünümlü şehirler!

Hallstatt – Avusturya

Avusturya metre kare başına en fazla masalsı kasaba yoğunluğuna sahip ülkelerden biri ama Hallstatt kesinlikle ilk üçe oynar. Bu küçük kasaba için söylenecek tek şey, büyüleyici… Göl kenarındaki konumu, küçük evleri ve kilisesi ile Hallstatt, mükemmel bir kartpostalvari görüntüsüyle Avrupa’nın en çekici köşelerinden biri. Eski kenti gezin, şirin köşeleri keşfedin, tuz madenlerini ziyaret edin. Ve elbetteki seyir tepesine çıkıp şehri bir bütün olarak görmeyi unutmayın.

Otelleri - Hallstatt

124 Oteller
Fiyatları gör

Bled – Slovenya

Kartpostal görünümlü şehirler arasından bir diğeri Slovenya’nın şirin kasabası Bled. Bu kasabayı özel yapan şey ise fotoğrafta gördüğünüz müthiş manzara. Bled Gölü’nün ortasında bulunan adacık ve adanın üzerinde yer alan 15. yüzyıldan kalan kilise kasabanın özellikle rağbet gören köşelerinden. Sadece gölün çevresine yerleşen evler, dar sokaklar, nostaljik sokak lambaları bile Slovenya’yı ve Bled’i görmek için geçerli bir sebep bizce. Slovenya ayrıca dağ bisikleti, hiking, trekking ve kayak için de ideal destinasyonlardan.

Colmar - Fransa

Fransa’nın en çekici bölgelerinden biri olan Alsace’da konumlanan Colmar özellikle sonbahar ve kış aylarında mutlaka bir kez görülmesi gereken yerlerden. Milattan öncesine dayanan bir geçmişe sahip olmasının yanı sıra Colmar hem Alman Gotik mimarisi hem de Fransız esintileriyle dolu bir şehir. Colmar’da ne yapabilirsiniz? Tarihi merkezin küçük sokaklarında saatlerce yürüyün, her biri Instagram postlarından fırlamış kanallarını gezin ve mutlaka La Maison des Têtes’i görün!

Český Krumlov – Çek Cumhuriyeti (Çekya)

Kartpostal görünümlü şehirler listemizin 4. sırasında Český Krumlov kasabası bulunuyor. Bu ufak ve şirin Çek kasabasına dair fotoğrafta hali hazırda görünmeyen çok az şey söylenebilir. Dar sokakları, müthiş mimarili evleri ve yerel kültürüyle bir kartpostalı andırıyor. Bunların yanında Český Krumlov, Vltava’nın hemen üzerinde bulunan kalesi ile ünlü. Plaza del Ayuntamiento’da gezinmeyi, harika tahta köprüde yürüyüş yapmayı ve Calle Latrán’da yılbaşı alışverişi yapmayı unutmayın.

Otelleri - Cesky Krumlov / Krumau

630 Oteller
Fiyatları gör

Brüj – Belçika

Brüj hakkında daha önce söylenmemiş ne söyleyebiliriz ki? Belçika’nın ve hatta Avrupa’nın en fotografik şehirlerinden biri olmasının yanı sıra, UNESCO tarafından da korunuyor. Film setinden çıkan ufak evleri, kanalları, etkileyici Plaza Mayor’u ile bu şehre aşık olmamak elde değil. Bu arada Brüj, Grote Markt’ta kurulan Avrupa’nın en iyi noel pazarlarından birine de ev sahipliği yapıyor. Kutsal Kan Bazilikası, Groeninge Müzesi, Katedral ve Çan Kulesi’ni ziyaret etmeden dönmeyin!