Tüm Türkiye

Kamp yapmalık en iyi 6 yer | Özgür ruhlara ilaç gibi destinasyonlar

Bir tatil seçeneği olarak kamp yapmak, son yılların en yükselen trendlerinden biri.

Bu kadar hızlı yükselmesinin sebebi doğayla başbaşa kalarak huzuru yakalama isteği ve tabii ki maliyetlerin çok düşük olması. Özellikle üniversite öğrencileri arasında çok popüler olan kamp tatili şimdilerde doğa aşığı herkesin dikkatini çekmiş durumda. Zira ülkemizde kamp yapmak için harika mekanlar bulunuyor ve iklimler de çok elverişli. 5 yıldızlı her şey dahil otellerden sıkıldıysanız ve doğayla iç içe bir tatil arzuluyorsanız, ülkemizin en iyi 6 kamp alanını sizler için yazdık!

Kaş, Antalya

Antalya’nın en güzel ilçelerinden biri olan Kaş, aslında Türkiye’de kamp kültürünün gelişmesine çok büyük katkılar sağlamış bir yer. Kaş’ın kamp yapan,yapmayan herkes tarafından methedilmesinin en önemli sebepleri, tertemiz denizi, sessizliği ve sakinliği. Denize oldukça yakın konumlarda bulunan kamp alanları Kaş’ı bir adım öne çıkarıyor. Kendi çadırınızı getirebilir ya da tatiliniz boyunca kiralayabilirsiniz. Aynı zamanda karavanla kamp yapmak da mümkün. Çadır bana uymaz, karavanım da yok diyenler içinse bungalov tipi küçük evler bulunuyor. Kamp alanlarında fiyatlar oldukça uygun ve hepsinde tuvalet, duş gibi hizmetler sağlanıyor. Karışan yok, görüşen yok. Mis.

Kazdağları, Balıkesir

Kuzey Ege’nin oksijen deposu olan Kaz Dağları, özellikle bölgede artan şehirleşme çalışmaları sebebiyle tehlike altında olmasıyla gündemdeydi. Ancak bu haberlerden önce Kazdağları’nı tüm Türkiye’ye tanıtan tertemiz havası ve kamp alanları oldu. İstanbul’dan çok uzaklaşmadan kamp tatili yapmak isteyen doğaseverlerin uğrak noktalarından biri olan Kazdağları, özellikle yazın püfür püfür esen rüzgarlarıyla, sakin ortamıyla ve en önemlisi doğal güzellikleriyle ülkemizde kamp yapmaya en uygun yerlerden biri. Ancak sonbahar ve kış aylarında yoğun yağış aldığı için kampçılar tarafından pek tavsiye edilmiyor. Bölgede bir çok kamp alanı bulunuyor. Kendi çadırınızı getirebileceğiniz gibi, bungalov evlerde de kalabilirsiniz. Fiyatlar 20-35 TL arasında değişiyor.

Otelleri - Çanakkale

1258 Oteller
Fiyatları gör

Kabak Koyu, Fethiye

Özellikle gençlerin uğrak noktalarından biri olan Kelebekler Vadisi, kamp ve doğa turizminin Türkiye ve dünyadaki en iyi adreslerinden biri. Kamp tatili diyince gündoğumunda kuş sesleriyle uyanıp, gece olduğunda yıldızların altında uyumayı hayal ediyorsanız, Kabak Koyu tam aradığınız yer. Üç tarafı dağlarla çevrili bu vadinin içinde ağaçların arasına saklanmış bir sürü kamp yeri mevcut. Çadır ya da bungalovlarda kalabilirsiniz. Tuvalet, duş, market ve daha bir çok hizmetin yer aldığı kamp yerlerinin hemen hemen hepsinde ortak yaşam konsepti hakim. Aynı zamanda düzenlenen yürüyüşlere, gezilere ve turlara da katılabilirsiniz. 1. dereceden sit alanı olması sebebiyle, doğasına hiç el sürülmemiş Kabak Koyu’nun güzelliği karşısında 5 yıldızlı otellerden vazgeçtiğiniz için kendinizi tebrik edeceksiniz!

Otelleri - Fethiye

7484 Oteller
Fiyatları gör

Uludağ, Bursa

Ülkemizdeki kış turizminin mihenk taşlarından biri olan Uludağ, enfes manzarası ve müthiş güzellikteki doğasıyla kamp yapmak için oldukça iyi bir seçenek. Özellikle Bursa şehir merkezine çok yakın olmasından dolayı fazlaca tercih ediliyor. Şehirden uzun süre ayrı kalamayanlar için güzel bir haftasonu kaçamak noktası olan Uludağ’da kamp alanı Milli Parklar Müdürlüğü’ne ait. Çadırda ya da karavanda kalabilirsiniz. Kış ayları için soğuk olduğundan dolayı pek önerilmiyor ama kanınızdaki macera seviyesi sizi kışın da burada kamp yapmaya itebilir. Alanda her türlü hizmet bulunuyor. Çevre şehilerden karayolu ile direkt ulaşabilirsiniz.

Otelleri - Uludağ

38 Oteller
Fiyatları gör

Akyaka, Muğla

Gidenlerin dönmek istemediği, gitmeyenlerin en kısa zamanda planlarına dahil ettiği, son dönemin en popüler lokasyonlarından biri olan Akyaka, el değmemiş doğasıyla kampçıların da en gözde yerlerinden biri. Bir yanınız orman, bir yanınız pırıl pırıl deniz. Ağaçların altında sessiz, sakin ve son derece huzurlu bir kamp için adres Akyaka. Bölgedeki kamp alanlarının hepsinde elektrik, tuvalet, duş ve market bulunuyor. Akyaka’nın etrafında pek çok koy bulunuyor ve bir çoğuna yürüyerek ulaşabilirsiniz. Kampların bir çoğunda ortak alanlar bulunuyor, bu şekilde hem Türkiye’nin hem de dünyanın değişik yerlerinden gelen bir çok kampçıyla tanışabiliyorsunuz. Orman ne güzel, deniz daha da güzel!

Kapadokya, Nevşehir

Peri bacalarıyla ünlü Kapadokya’da kamp yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Kafanızı nereye çevirseniz müthiş bir manzara ile karşılaşacağınız Kapadokya’ya zaten aşık olmamak mümkün değil. Ağaçların içinde bulunan kamp alanları, çadır ve karavan kampına çok uygun. Kamp alanları, Kapadokya’nın merkezine çok yakın. Rahatlıkla peri bacaları turlarına ya da balon gezilerine katılabilirsiniz. Yaz ve bahar aylarında daha çok tercih edilen Kapadokya, kış aylarında biraz soğuk. Gün batımıyla ve eşsiz doğal güzelliğiyle tüm dünyayı kendine hayran bırakan Kapadokya’da kamp tatili yapmak, ruhunuza iyi gelecek.

Otelleri - Kapadokya

2286 Oteller
Fiyatları gör

Kamp yapmayı daha önce denediniz mi? Nerede? Bize yazın!