Tüm Türkiye

Eylül'de nereye gidilir, ne yapılır | Yaza veda, sonbahara merhaba

Eveet, yılın en sevdiğiniz zamanı geldi.

Turistik yerlerdeki kalabalık yerini yavaş yavaş sakinliğe ve huzura bırakıyor. Yazın bitmesi bir çoklarını hüzünlendirse de iddia ediyorum sonbaharı yazdan daha çok seven 1 milyon insan bulabilirim 🙂 Eylül’de nereye gidilir diye soranlara alternatif 5 destinayon sizlerle…

Adalar

İstanbul’dan kaçmak isteyenlerin ilk adresi olan Adalar, sadece Eylül’de yapmak istediğiniz haftasonu kaçamakları için değil tüm sonbahar için ideal bir destinasyon. Genelde günü birlik geziler yapılsa da özellikle Büyükada’da harika butik otel seçenekleri bulunuyor. Adanın tertemiz havasına uyanmak harika bir his. Şehirden çok uzaklaşmadan nefes almak için Adalar’ı mutlaka göz önünde bulundurun derim.

Hotels in Adalar

69 Hotels
from 315
Destination CTA

Alaçatı

Tatilini yapan yaptı, evine geri döndü. Meydan bizim gibi sonbahar severlere kaldı! Alaçatı yaz sezonunda en popüler tatil mekanlarından biri olduğu için uzak durmayı tercih ediyorsanız Eylül ayı sizin için biçilmiş kaftan. Havalar henüz serinlemeden bir Ege havası almak için daha iyi bir seçenek olamaz.

Eğer Alaçatı’yı henüz görmediyseniz hiç düşünmeyin, hemen İzmir Adnan Menderes Havalimanı yönüne uçak biletinizi alın!

Çeşme'den önerdiğimiz otelleri görmeden karar vermeyin!

Ege kıyıları

Çeşme butik otel önerilerimizle birlikte kendin...

Hotels in Alaçatı

472 Hotels
Destination CTA

Datça

Yazın kalabalığından nasibini alan bir diğer destinasyon da Datça. Güzelim koyları, el değmemiş masmavi plajları ile her daim ilgi çekmeyi başarıyor. Begonvil kokulu sokakları gezmek için ise benim en sevdiğim zamanlar Eylül sonu Ekim başı gibi. Derdi tasayı arkada bırakıp Datça’nın köylerinde 2-3 gün rahatlamayı bir deneyin. Bağımlısı olacağınız bir deneyim.

Önerimiz olan Datça otellerine aşağıdan göz atın!

Ege kıyıları

Datça butik otel seçenekleriyle Ege’nin en huzu...

Hotels in Datça

302 Hotels
Destination CTA

Halfeti

Cittaslow ilan edildikten sonra popülerliği artan Halfeti bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve müthiş bir tarihi değere sahip olan küçük, sakin bir şehir. Şehrin büyük bir kısmı yapılan baraj sonucu sular altında kalmış, geri kalan kısımlarında yeni yerleşim yerleri oluşturulmaya çalışılmış. Şehri gezmek için Fırat nehri üzerindeki tekne turları mükemmel bir seçim. Eylül ayı ise bu ilginç yeri gezmek için en iyi zaman.

Türkiye'deki diğer cittaslow şehirleri görmek için tıklayın!

Tüm Türkiye

Yavaş Şehir Akımı: Türkiye'nin Cittaslow Şehirleri

Hotels in Şanlıurfa

75 Hotels
from 260
Destination CTA

Eskişehir

Ülkemizin en hareketli ve en modern şehirlerinden biri olan Eskişehir’i görmek için sonbahar aylarından daha iyi bir zaman olamaz. Porsuk Çayı, parklar, bahçeler, müzeler ve tarihi kalıntılarla dolu dolu bir şehir gezisi arayanlar için mükemmel destinasyon. Dünyadaki örneklerinden ilham alınarak açılan Balmumu müzesi ise gezinize renk katabilir. Odunpazarı’nı da unutmamak lazım. Arnavut kaldırımlı sokaklar ve tarihi konaklar burayı özel yapan şeylerin başında geliyor.

Eskişehir otelleri içersinden sizin için 5 önerimiz var!

Tüm Türkiye

Yaşayan Şehri Siz de Keşfedin: En iyi Eskişehir...

Hotels in Eskişehir

204 Hotels
from 107
Destination CTA

Eylül’de nereye gidilir diye soranlara bizim önerilerimiz bu şekilde. Sizin favori yerlerinizi neresi? Yorum yazın!