Tüm Türkiye

Eylül'de nereye gidilir, ne yapılır | Yaza veda, sonbahara merhaba

Eveet, yılın en sevdiğiniz zamanı geldi.

Turistik yerlerdeki kalabalık yerini yavaş yavaş sakinliğe ve huzura bırakıyor. Yazın bitmesi bir çoklarını hüzünlendirse de iddia ediyorum sonbaharı yazdan daha çok seven 1 milyon insan bulabilirim 🙂 Eylül’de nereye gidilir diye soranlara alternatif 5 destinayon sizlerle…

Adalar

İstanbul’dan kaçmak isteyenlerin ilk adresi olan Adalar, sadece Eylül’de yapmak istediğiniz haftasonu kaçamakları için değil tüm sonbahar için ideal bir destinasyon. Genelde günü birlik geziler yapılsa da özellikle Büyükada’da harika butik otel seçenekleri bulunuyor. Adanın tertemiz havasına uyanmak harika bir his. Şehirden çok uzaklaşmadan nefes almak için Adalar’ı mutlaka göz önünde bulundurun derim.

Alaçatı

Tatilini yapan yaptı, evine geri döndü. Meydan bizim gibi sonbahar severlere kaldı! Alaçatı yaz sezonunda en popüler tatil mekanlarından biri olduğu için uzak durmayı tercih ediyorsanız Eylül ayı sizin için biçilmiş kaftan. Havalar henüz serinlemeden bir Ege havası almak için daha iyi bir seçenek olamaz.

Eğer Alaçatı’yı henüz görmediyseniz hiç düşünmeyin, hemen İzmir Adnan Menderes Havalimanı yönüne uçak biletinizi alın!

Otelleri - Alaçatı

991 Oteller
Fiyatları gör

Datça

Yazın kalabalığından nasibini alan bir diğer destinasyon da Datça. Güzelim koyları, el değmemiş masmavi plajları ile her daim ilgi çekmeyi başarıyor. Begonvil kokulu sokakları gezmek için ise benim en sevdiğim zamanlar Eylül sonu Ekim başı gibi. Derdi tasayı arkada bırakıp Datça’nın köylerinde 2-3 gün rahatlamayı bir deneyin. Bağımlısı olacağınız bir deneyim.

Halfeti

Cittaslow ilan edildikten sonra popülerliği artan Halfeti bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve müthiş bir tarihi değere sahip olan küçük, sakin bir şehir. Şehrin büyük bir kısmı yapılan baraj sonucu sular altında kalmış, geri kalan kısımlarında yeni yerleşim yerleri oluşturulmaya çalışılmış. Şehri gezmek için Fırat nehri üzerindeki tekne turları mükemmel bir seçim. Eylül ayı ise bu ilginç yeri gezmek için en iyi zaman.

Otelleri - Şanlıurfa

362 Oteller
Fiyatları gör

Eskişehir

Ülkemizin en hareketli ve en modern şehirlerinden biri olan Eskişehir’i görmek için sonbahar aylarından daha iyi bir zaman olamaz. Porsuk Çayı, parklar, bahçeler, müzeler ve tarihi kalıntılarla dolu dolu bir şehir gezisi arayanlar için mükemmel destinasyon. Dünyadaki örneklerinden ilham alınarak açılan Balmumu müzesi ise gezinize renk katabilir. Odunpazarı’nı da unutmamak lazım. Arnavut kaldırımlı sokaklar ve tarihi konaklar burayı özel yapan şeylerin başında geliyor.

Otelleri - Eskişehir

503 Oteller
Fiyatları gör

Eylül’de nereye gidilir diye soranlara bizim önerilerimiz bu şekilde. Sizin favori yerlerinizi neresi? Yorum yazın!