AvrupaBütçe Dostu

En Ucuz Avrupa Şehirlerine Planlar Yapılsın!

By , 24/03/2017

Ülkemizde yurtdışı denilince akla ilk olarak Avrupa geliyor hiç şüphesiz. Ancak fiyatlar Euro üzerinden olunca ve son zamanlarda kur farkı almış başını yürümüşken, yeni yerler görmek hayli zorlaştı. trivago’nun verilerine göre, en ucuz Avrupa destinasyonlarını sizin için derledik.


Ohri, Makedonya

en-ucuz-avrupa-ohrid-makedonya

Ohri'de otel fiyatları

Orta Çağ döneminde yapılan hisarları, kiliseleri, manastırları ve camilerinin yanı sıra büyük gölü ile de sadece Balkan ülkelerinden gelenleri değil, tüm Avrupa’dan turistleri çekiyor. Ohri’de uygun bütçeyle göl-kum-güneş tatili yapabilir ve sakin, huzurlu ortamında kafanızı dinleyebilirsiniz.


Niš, Sırbistan

en ucuz avrupa-nis-sirbistan

Niš'de otel fiyatları

Tarihi olarak son derece eski bir şehir olan Niš, Sırbistan’ın başkent Belgrad ve Novi Sad’dan sonra üçüncü büyük şehri. Her yerinde Osmanlı kalıntılarını görebileceğiniz şehir uygun fiyatlarıyla en ucuz Avrupa destinasyonlarından biri.


Veliko Tarnovo, Bulgaristan

en-ucuz-avrupa-velikotarnovo-bulgaristan

Veliko Tarnovo'da otel fiyatları

Asıl ismi Tarnovo olan şehre 1965 yılında, büyük ve yüce manasına gelen veliko unvanı verilmiş. Sebebi ise bu şehrin 300 yıl boyunca Bulgar Devleti’nin başkenti olmasıymış. Tarihi ve yeşil bu şehir en ucuz Avrupa şehirleri içinde.


Žabljak, Karadağ

en ucuz avrupa-zabljak-karadag

Žabljak'da otel fiyatları

Dağlar içinde kalan Žabljak, Balkanlardaki en yüksek rakımlı kasaba. Özellikle doğa sporları sevenlerin ilgi gösterdiği destinasyonun en önemli aktiviteleri kayak, rafting, hiking ve alpinizm.


Saranda, Arnavutluk

en ucuz avrupa-saranda-arnavutluk

Saranda'da otel fiyatları

Arnavutluk’un en önemli turistik merkezlerinden biri olan Saranda şirin ve ucuz bir kasaba. Uzun bir sahili bulunan Saranda’da çok uygun fiyatlarla deniz, kum, güneş keyfi yapabilirsiniz.


Lviv, Ukrayna

en-ucuz-avrupa-lviv-ukrayna

Lviv'de otel fiyatları

Filarmoni orkestrası, tiyatrolar, operalar, bale gösterileri. Lviv’de kültürel etkinlikler ve harika mimarilere sahip binalar arasında kaybolacaksınız! Şehrin tarihi merkezinin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer aldığını da belirtelim!


Novi Sad, Sırbistan

en ucuz avrupa-novi sad-sirbistan

Novi Sad'da otel fiyatları

Novi Sad, Sırbistan’ın başkenti Belgrad gibi Tuna kenarında kurulmuş bir şehir. Tarihi dokusunun yanında Avrupai bir havası da bulunan Novi Sad’da yıl boyunca pek çok festival gerçekleştiriliyor.


Bukowina Tatrzańska, Polonya

en-ucuz-avrupa-bukowina-tatrzanska-polonya

Bukowina Tatrzańska'da otel fiyatları

Yerel Polonya kültürünü yerinde görmek istiyorsanız bu küçük kasabayı ziyaret etmelisiniz! Doğal güzellikleriyle ünlü bu kasaba en ucuz Avrupa destinasyonları arasında olmasıyla dikkat çekiyor.


Buşteni, Romanya

 en-ucuz-avrupa-busteni-romanya

Buşteni'de otel fiyatları

Romanya’da bir dağ kasabası olan Buşteni, Romence’de ağaç kütüğü demek. Zaten kasaba ormanlar içinde olduğu için bir bakıma uygun bir tercih olmuş. Muhteşem manzaralar sunan kış otellerine mutlaka göz atın deriz.


Mostar, Bosna Hersek

en-ucuz-avrupa-mostar-bosnahersek

Mostar'da otel fiyatları

Bosna Savaşı sırasında en çok yıkıma uğrayan şehirlerden biri olan Mostar, tarihin canlı yaşandığı bir kent. Şehir yeniden inşa edilmeye başlandığından beri, turistlerin gözdesi olduğu için çalışmalar hızla devam ediyor. Mostar Köprüsü’nden geçerken savaşın etkilerini iliklerinize kadar hissedeceksiniz.


En ucuz Avrupa şehirlerinden hangisine gitmek istiyorsunuz?