AvrupaÖzel Günler

Avrupa'nın En İlginç Noel Pazarları

By , 15/12/2015

Noel denince aklınıza ne geliyor? Çam ağacının altında bekleyen hediyeler mi? Yoksa Noel Baba için akşamdan bırakılan süt ve kurabiyeler mi (evet, hepimiz Hollywood filmleri ile büyüdük)? Avrupalılar için Noel demek aslında Noel Pazarları anlamına geliyor. Eğer Kasım ayının ikinci haftası ile 25 Aralık tarihleri arasında Avrupa’ya giderseniz çoğu şehrin, şehir merkezindeki Noel Pazarlarını görebilirsiniz.

Peki ya görmediğiniz Noel Pazarları? Sıcak şarabınızı mağarada içebilir ya da yüzen bir Noel Pazarı’na katılabilirsiniz! Sizler için Avrupa’nın en ilginç Noel Pazarlarını derledik:


Ormanın içinde: Halsenbach Noel Pazarı

– Halsenbach, Almanya –

En İlginç Noel Pazarları: Halsenbach

Halsenbach Waldweihnacht Noel Pazarı bir ormanın içerisine kuruluyor. Yüzlerce ağacın çevrelediği Noel Pazarında, birbirinden güzel yemek kokuları ahşap kulübelerde sizleri bekliyor. Çocuklar kendileri için oluşturulan özel alanlarda eğlenirken yetişkinler de Noel ruhunun tadını çıkartmak için market içerisinde gezebiliyorlar.

Otellere Göz At!


Dağın En Yüksek Noktasında: Peca Noel Pazarı

– Peca, Avusturya –

En İlginç Noel Pazarları: Petzen

Sıcak şarabınızı 1700 metre yükseklikte içmek ister miydiniz? O zaman adresiniz Avusturya’daki Peca Noel Pazarı olmalı. Avusturya’nın en yüksekte yer alan Noel Pazarı olma özelliğini taşıyan Peca Noel Pazarı’na gitmek için 15 dakikalık bir teleferik yolculuğu yapmanız gerekiyor. Noel dekorasyonları ve açık hava sahnesinde yapılan müzik performansları ile kendinizi bir masalın içinde hissedceksiniz.

Otellere Göz At!


Eğlence parkında: Tivoli Noel Pazarı

– Kopenhag, Danimarka –

En İlginç Noel Pazarları: Tivoli

Danimarka’nın meşhur Tivoli eğlence parkı Noel zamanı geldiğinde adeta masal kitaplarından fırlayan bir harikalar diyarına dönüşüyor. Parkta yer alan bütün oyuncaklar Noel dekorasyonu ile süsleniyor. Tivoli Noel Pazarı’nda noel süsleri arasında kendinizi kaybedebilir, birbirinden güzel noel kurabiyelerinin tadına bakabilir ve Nissekøbing Noel Köyü’nü ziyaret edebilirsiniz.

Otellere Göz At!


– Zürih, İsviçre –

En İlginç Noel Pazarları: Zürih

Treniniz birazdan gelecek ama siz Noel Pazarı mı gezmek istiyorsunuz? O zaman sizi Zürih ana tren istasyonuna alalım. Her gün binlerce kişinin ulaşım için kullandığı tren istasyonu, Noel’in gelişi ile kocaman bir Noel Pazarı’na dönüşüyor. 160’dan fazla Noel kulübesinin kurulduğu tren garının hemen ortasında 15 metrelik Noel ağacı bütün güzelliği ile sizi bekliyor.

Otellere Göz At!


Göl Üzerinde: Kap 4613 – Millstatt Yüzen Noel Terası

– Millstatt, Avusturya –

En İlginç Noel Pazarları: Milstatt

Sıcak şarabınızı romantik bir gölün üzerinde noel süsleri arasında alır mıydınız? Eğer cevabınız evet ise gitmeniz gereken yer Avusturya’da yer alan Millstatt gölü. Gölün üzerine kurulan özel Noel Pazarı’nda sıcak kestane yiyebilir ve özel şöminelerin karşısında Noel ruhunu yaşayabilirsiniz. Ayrıca eğer yılbaşı gecesi orada olacaksanız müthiş bir havai fişek şovuna hazır olun.

Otellere Göz At!


Kanyonda: Ravennaschlucht Noel Pazarı

– Hinterzarten, Almanya  –

En İlginç Noel Pazarları: Hinterzarten

Sıradaki Noel Pazarımız Kara Orman’da yer alan Breitnau’da küçük bir vadide yer alıyor.  Hollental vadisinde yer alan noel Pazarı misafirlerine romantik bir noel atmosferi sunuyor. Geniş viyadüğün altında yer alan Noel Pazarındaki 40 kulübede Noel’e dair her şeyi bulabilirsiniz. Dilerseniz bu kulübelerde etkinliklere katılabilir, el becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Otellere Göz At!


Mağarada: Kerstmarkt Gemeentegrot & Fluweelengrot

– Valkenburg, Hollanda –

En İlginç Noel Pazarları: Valkenburg

Hollanda’nın Valkenburg şehrinde yer alan bu Noel Pazarı her sene bir mağara içine kuruluyor. Bir çok Noel geleneğinin yanında harika yemek kokuları ile kendinizden geçeceksiniz. Dilerseniz pazarın Roma bölümünde canlı müzik de dinleyip ruhunuzu doyurabilirsiniz.

Otellere Göz At!


Gemide: Yüzen Noel Pazarı

– Vilshofen, Almanya –

En İlginç Noel Pazarları: Vilshofen

Yüzen Noel Pazarı Vilshofen şehrinde bir yolcu gemisine kuruluyor. Bavyera bölgesinin bütün özelliklerini bulabileceğiniz pazarda panç, sıcak şarap, sıcak kestane ve tatlı badem gibi birbirinden güzel noel ürünlerinin tadına bakabilirsiniz. Bu güzel pazarın süslemeleri için her yıl 4000 ampül ve 1500 noel topu kullanılıyor.

Otellere Göz At!


Red Light Bölgesinde: St. Pauli

– Hamburg, Almanya –

En İlginç Noel Pazarları

En İlginç Noel Pazarları: St. Pauli

Evet belki Amsterdam’daki Red Light bölgesinde Noel pazarı yok ama bu isteğinizi Hamburg’un St. Pauli bölgesinde gerçeğe dönüştürebilirsiniz. St. Pauli semtinin Reeperbahn bölgesi her Noel döneminde büyük bir noel pazarına dönüşüyor. Pazarda dilerseniz canlı müzik dinleyebilir ya da Hamburg’un meşhur St. Pauli bölgesini tecrübe edebilirsiniz.

Otellere Göz At!


Noel pazarları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum bırakın!