Ege kıyıları

Ege destinasyonları | Tatilinizi ucuz ve sakin tatilin adresi olan yerlerde geçirin

Popüler ve muhtelemen çok kalabalık olacak destinasyonlardan kaçınmak istiyorsunuz...

Çünkü tatil, sizin için şehrin kalabalığından kaçmak, işin yoğunluğundan ve stresinden uzaklaşıp rahatlamak demektir. Aynen öyle diyorsanız bu yazı tam size göre. Popüler destinasyonlardan uzakta, çok uygun fiyatlarla, kafa dinlemelik bir tatil için Ege destinasyonları listemize göz atın!

Akbük

Didim ilçe merkezine 23 km, olan Akbük el değmemiş müthiş bir coğrafya. Popüler destinasyonlar kadar kalabalık ve gürültülü değil, aksine son derece sessiz ve sakin.  Kasaba yerlileri sıcakkanlı. Deniz ürünleri konusunda da son derece zengin olan Akbük’te harika bir balık ziyareti çekebileceğiniz pek çok seçenek de mecvut. Yeşil ve mavinin mükemmel buluşma noktalarından biri olan mavi bayraklı plajlara da ev sahipliği yapan bu kasabada tatil yapmak için otellere göz atın!

Datça

Datça, Özel Çevre Koruma Bölgesi olduğu için bozulmamış doğasıyla cennetten bir köşe gibi.  Birçok mavi bayraklı plajı bulunan Datça, Mavi Yolculuk tekneleri için oldukça önemli bir güzergah. Özellikle Bodrum’a yakınlığıyla dikkat çeken Datça’nın en önemli özelliklerinden birisi bol oksijenli ve tertemiz havası. Tam 52 koyu olan Datça Yarımadası’nda trekking, sörf, yelken gibi pek çok doğa ve su sporu yapılacak alanlar da bulunuyor.El değmemiş güzelliğin eş anlamlısı Datça’daki otellere bakın!

Göcek

Muğla – Fethiye yolu üzerinde kalan Göcek, pırıl pırıl Akdeniz suları, yeşilin binbir tonu çam ormanları ve her biri saklı birer cennet olarak kabul edilen koylarıyla tatil yapmak için mükemmel bir nokta. Özellikle mavi turlar konusunda Ege destinasyonları arasından sıyrılan  Göcek’te sahil boyunca ve çarşı içinde çok sayıda restoran, kafeler ve barlar bulunuyor. Sessizliği ve sakinliğiyle sizi kendisine aşık edecek olan Göcek’teki otelleri inceleyin!

Dalyan

Ege ve Akdeniz’in birleştiği noktada bulunan Dalyan, gerçek bir doğa harikası. 2008 yılında The Times tarafından Avrupa’nın en güzel açık alanı seçilen Dalyan, bildiğiniz üzere Caretta Caretta’ların da evi sayılıyor. Ayrıca şifalı geldiğine inanılan çamur banyoları da beldenin en ünlü özelliklerinden biri. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kaunos Antik Kenti’ne ve görkemli kral mezarlarına ev sahipliği yapan Dalyan’da tekne keyfi yapmak ise ayrı bir zevk. Ege destinasyonları arasında uygun fiyatıyla dikkat çeken Dalyan için otelleri inceleyin!

Selimiye

Adı üstünde, gök mavisi ile ova yeşilinin dünyanın başka hiç bir yerinde göremeyeceğiniz şekliyle birleştiği Ege destinasyonları arasından biri de Selimiye. Gün doğumu ve gün batımında binbir rengin iç içe geçerek muhteşem bir cümbüş yarattığı Selimiye yıllara meydan okuyan sadeliği ve temiz deniziyle unutulmaz bir tatilin kapılarını aralıyor. Tertemiz havası ve insanlarının samimiyeti size kış aylarının yorgunluğunu attıracak cinsten. Tatilinizi Selimiye’nin eşsiz atmosferinde geçirmek istiyorsanız otellere göz atın!

Otelleri - Marmaris

2742 Oteller
Fiyatları gör

Ege destinasyonları arasında favoriniz hangisi?