Marmara bölgesi

Bursa şehir rehberi | Sürprizli bir hafta sonu kaçamağında Bursa'da yapılacaklar

Bursa'nın ufak tefek taşları, ipekli kumaşları, cildi sarıp sarmalayan havluları, geniş avluları, dar sokakları ve pek tabii ki Bursa iskenderi gününüzü taçlandırmaya yeter de artar bile.

Bir hafta sonu gezisinde yanınıza sevdiklerinizi, sırtınıza çantanızı alıp yollara düşmek ve yolun sonunda Bursa’ya varmak istemez miydiniz? Adına şarkılar bestelenen, tarih kitaplarında ismi altın harflerle yazılan bu güzel şehir, konuklarına hemen kendisini sevdiriyor. Yorgunsanız kendinizi bir termale atın; enerji doluysanız Uludağ’ın kayak pistlerinde maharetinizi gösterin. Bir hafta sonu büyük kentten biraz uzaklaşın da güzelce dinlenin. Üstelik planlarla da yorulmanıza gerek yok; bizim sunduğumuz rotayı takip edin, yeter.

Bursa'da görülecekler ve yapılacaklar:

1/2

Cumalıkızık’ın tarih kokan sokaklarından Oylat Kaplıcaları’na…

Bursa'nın yeme içme adresleri:

1/2

Popüler restoranlardan gizli kalmış sofralara farklı alternatifler…

Bursa'da kalınacak yerler:

Şehir merkezi, dağ, deniz kenarı, köy… Her yer sizin!

Modern tasarımlı termal bir şehir oteli

Bursa’nın Çekirge ilçesinde yer alan spa otelinde sıcaklığı 46 derece olan termal havuzlarda dinlenip, Fin veya Türk hamamında ter atmak neredeyse her derde şifa. En önemlisi de şehir yorgunluğuna birebir! Jakuzili odaları da bulunan otel, Bursa’nın en iyi termal otelleri arasında listeleniyor.

Marigold Thermal & Spa Hotel Bursa

En yüksek puan alan
Bursa
8.8 Mükemmel (509 incelemeler)

Bursa'nın tarihi kervansaraylarının günümüz yansıması

Şehrin sokaklarını arşınladıktan sonra dinlenmek için tarihi Roma dönemlerine kadar uzanan otel hamamında yerinizi ayırtın. Otel, merkezi konumu ve kapsamlı olanakları nedeniyle iş toplantıları ve özel organizasyonlar için de değerlendiriliyor.

Kervansaray Thermal Convention Center & Spa

Bursa
6.6(470 incelemeler)

Şehir merkezine doğa motiflerini taşıyan bir otel

Şehir merkezinde yer alsa da yemyeşil bahçesiyle insanı farklı diyarlara götüren bu konaklama yerindeki modern dekorasyon çizgileri, oda tasarımının ahşap detaylarıyla çok daha samimi bir havaya bürünüyor. Jakuzili odası gönüllere taht kuran Divan Bursa’nın bünyesindeki Divan Pub ve Kış Köşesi insanın uzun saatler boyunca vakit geçirmek isteyeceği türden.

Divan Bursa

Bursa
8.4 Çok iyi (1729 incelemeler)

Kayak pistleriyle bir Bursa-Uludağ klasiği

İki karış kar yağsa yürümekte zorlanan bendeniz bu kalabalık ama bir o kadar da keyifli mekanla, ilk kez Şubat 2019’da sevgilimin doğum günümde bana sürpriz bir tatil hediye etmesiyle tanıştım. Toplam 19 farklı telesiyej ve teleskinin bulunduğu, 2.450 metre uzunluğundaki kart pistlerine erişim kolaylığı sunan otelde yaşadığım ilk kayak deneyimimi hiç unutamıyorum.

Bof Hotels Uludağ Ski & Luxury Resort All Inclusive

Uludağ
8.2 Çok iyi (141 incelemeler)

Romantizm ve huzur vadeden bir dağ evi

1/3

İsmi Türkçede kulübe anlamına gelen, 18 odalı sıcacık bir konaklama mekanı burası. Bütün günü bembeyaz karlar üstünde geçirdikten sonra geniş berjer koltuklarda oturup, şömine başında sıcak çikolatanızı yudumlamak ve saatlerce kitap okumak için harika bir ortam. Vakit ve fırsat bulsam Uludağ’a daha çok kaçar ve burada daha fazla vakit geçirirdim.

Le Chalet Yazici

Uludağ
8.7 Mükemmel (23 incelemeler)

Kaplıcalara yakın butik, şirin bir otel

1/4

Annemle yaptığımız yıllık Oylat Kaplıcaları gezilerimizde durağımız son birkaç yıldır yalnızca buraya odaklandı. Bir kere çok sakin, 18 odalı butik bir otel. Termal sularının keyfini odanızda bile çıkarabiliyor olmak, tam anlamıyla bir lüks. Kadı Konağı Hotel’in bizi en çok etkileyen yanı ise 1365’te inşa edilen Murat Hüdavendigar Camii’nin hemen yanı başında, tarihle iç içe bir tatil deneyimi sunuyor olması.

Kadi Konagi Thermal Hotel

Bursa
8.6 Mükemmel (440 incelemeler)