Tüm Dünya

Bekarlığa veda | Partilemek için gidebileceğiniz en iyi adresler

Bekarlığa veda partilerinin ilk olarak antik Yunan'da ortaya çıktığını biliyor muydunuz?

Damat ve savaşçı arkadaşları, evlilik gününden önceki akşam bir araya gelirler ve  damadın şerefine kadeh kaldırırlarmış. Aradan geçen yıllarda bu ritüeller değişti ve işin içine bolca alkol, dans, müzik ve eğlencenin sınırlarını zorlayan bir sürü etkinlik girdi. Hal böyle olunca damat ve arkadaşları günlük hayatlarından bir kaç gün uzaklaşarak bu zamanı “erkeksel” aktivitelerle geçirmeye başladılar. Bu günler damadın “özgür” son günleri olduğu için ayrı bir önem taşıyor bu bağlamda. Bekarlığa veda partilerinin en önemli püf noktası ise, katılan kişilerin hayatları boyunca hatırlayacakları bir deneyim olması gerekiyor.

Dikkat!

Erkekler eğlencenin dibine vururken, kızlar kuru kuru kına gecesiyle yetinecek değiller ya! Özellikle son yıllarda ortaya çıkan bir trend ile kına gecesi ve bekarlığa veda partileri birleştirildi. Bu durumda gelin ve arkadaşları da çılgın partilerle bekarlığa güle güle demeye başladılar. O yüzden bu yazımız hem gelinleri hem damatları kapsıyor!

Planlama...

Bekarlığa veda bir partiden fazlası olacaksa bunun için bir planlama dönemi gerekiyor. Planlama aşamasında ise seçilecek destinasyonlar önem taşıyor. Çünkü bekarlığa vedanın “hayallerin gerçek olduğu” yerlerde yapılması şart. Biz bu fikre bayıldık çünkü herkesin bir noktada günlük hayatın sıkıcı gerçekliğinden kaçarak bir kaç günü hayal dünyasında geçirmesi fikri hayli çekici. Yazının asıl kısmına geçmeden önceki son ve en önemli nokta ise bütçenizi aşacak hareketlerden kaçının! Kendi düğününüzü kaçırmak istemezsiniz değil mi?

Las Vegas | ABD

Las Vegas’a eğlencenin başkenti ya da günahlar şehri denmesinin bir sebebi var! Burası dünya üzerinde yaşanan en iyi bekarlığa veda partilerinin mabedi niteliğinde. Las Vegas kumarhaneleri ve striptiz kulüpleriyle ünlü bir şehir. Fazla söze gerek var mı? Bunların yanında havuz partileri da son yılların yükselen trendi. Las Vegas’ta kalacağınız zaman için dikkat etmeniz gereken en önemli iki nokta ideal otelinizi seçmek ve partileme bütçesini ayarlamak. Gerisi zaten gelecektir. Gitmeden önce The Hangover (Felekten Bir Gece) filminden ilham alabilirsiniz. E klişesiz bitirmek olmaz şimdi, ne demişler: What happens in Vegas, stays in Vegas!

Otelleri - Las Vegas

11083 Oteller
Fiyatları gör

Mikanos | Yunanistan

Bekarlığa veda partinizi yaparken “evden” pek uzaklaşmak istemiyorsanız Mikanos sizin için biçilmiş kaftan. Harika plajları ve yerel lezzetleriyle Ege kültürünün tadını çıkarırken bekarlığa seve seve veda edebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında harika partilere ev sahipliği ada, kış aylarında nispeten tenha olsa da eğlence devam ediyor. Avrupa jet sosyetesinin uğrak adreslerinden biri olan Mikanos’un dar sokaklarında yaşayacağınız anları hayatınız boyunca unutamayacaksınız!

Amsterdam | Hollanda

Bekarlığa veda demişken Amsterdam’ı es geçemezdik değil mi? Kesinlikle! Dünyanın en özgür şehirlerinden biri olan Amsterdam yıllardır partilemenin Avrupa’daki merkezi konumunda. Amsterdam’da gece hayatı, şehri canlı tutan en önemli şey. Sokaklarda gezerken her köşede bekarlığa veda için toplanmış arkadaş gruplarını görebilirsiniz. Yalnız parti için Amsterdam’ı tercih edecekseniz evlenecek kişi dışında kalan tüm arkadaşların bir örnek giyinmesi gerekiyor. Şehrin hareketli sokaklarında başlayan eğlenceyi bar ve kulüplerde sabaha kadar devam ettirebilirsiniz.

Moskova | Rusya

Gece hayatıyla ünlü bir başka şehir daha… Özellikle alkolün su gibi aktığı şehirlerden biri olan Moskova, gençliğin Rusya’daki merkezi konumunda bulunuyor. Bu da binlerce eğlence mekanı, barlar ve kulüpler demek. Çılgın partiler genellikle sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Oldukça renkli olan gece hayatının kalbinin attığı yerler ise Tverskaya Bulvarı ve Novy Arbat Caddesi. Hayal ettiğiniz bir bekarlığa veda partisinden çok daha fazlasını bulacağınızı garanti ediyoruz.

İbiza | İspanya

Bir gidenin bir daha gitmek için fırsat kolladığı yerlerden biri İbiza. Özellikle gece kulüpleriyle ünlü olan adada oteller ve kumsallar da muhteşem. İspanya’nın sıcaklığı İbiza’nın çılgın atmosferiyle birleşince ortaya gerçekten ayakları yerden kesen bir birleşim çıkıyor. Partilemeye başlamak için bir kulübe girin ve kendinizi müziğin kollarına bırakın. Burada yapmanız gereken ise kulüpteki diğer insanlarla bekarlığa veda ettiğinizi paylaşmanız. Asıl eğlence diğer güzel insanlar da size katıldığında başlayacak. Geceden kalma parti yorgunluğunu ise, gündüz beach clublarda daha fazla partiyle atabilirsiniz.

Bangkok | Tayland

Bangkok, dünyada tadabileceğiniz hemen hemen bütün lezzetlere sahip bir şehir. Tabi bu lezzetler için Thai mutfağını yerinde görmeniz gerekiyor. (En azından müstakbel eşinize böyle söyleyebilirsiniz!) Striptiz ve seksi danslar şehrin gece hayatının vazgeçilmez parçaları. Bu da erkek tarafı için Bangkok’u daha çekici kılıyor. Ama kadınlar için de özel eğlenceler düzenlendiğini söyleyelim. Gece yarısında başlayan partiler ertesi güne kadar dur durak bilmeden devam ediyor. Çılgın partilerden sonra meditasyon merkezlerine giderek dinlenebilir, düğün yorgunluğuna karşı şimdiden hazırlanmaya başlayabilirsiniz.

Rio de Janeiro | Brezilya

Dansın ve sınırsız eğlencenin Güney Amerika’daki adresi olan Rio’yu rotanız olarak belirlemek için bir sürü sebep var. En önemlisi ise tabii ki karnaval. Eğer bekarlığa veda partinizi Rio Karnavalı’na getirirseniz hayatınız boyunca unutmayacağınız 4 gün sizi bekliyor olacak. Binlerce genç ve güzel insanın, parıltılı kostümlerle Rio sokaklarında 4 gün 4 gece dans ettiği karnaval boyunca şehirdeki bir çok mekan da çılgın partilere ev sahipliği yapıyor. 4 gün 4 gece dans etmek sizin için biraz fazlaysa gündüzleri Rio’nun mükemmel kumsallarında güneşlenerek ve lezzetli kokteyller yudumlayarak geçirebilirsiniz

Otelleri - Rio de Janeiro

31132 Oteller
Fiyatları gör

Daha çılgın bir şehir mi biliyorsunuz? Yorum yazın!