Ege kıyıları

Datça Otelleri: Begonvil Kokulu Sokaklar, Huzur Dolu Bir Tatil

Yazan: , 26/07/2017

Datça otelleri! Evet, begonvillerin içinden koşarak koşarak geliyoruz, Datça’ya adımımızı atıp derin bir nefes çekiyoruz. Derdi tasayı arkamızda bırakıyoruz, güzel otellerde, muhteşem sokaklarda, denizin, güneşin, köy hayatının tadını çıkarıyoruz. Bir sonraki tatiliniz için tercih ederseniz pişman olmayacağınız 5 Datça oteli ile karşınızdayız!


Villa Aşina

Datça’yı bir Datça’lı gibi deneyimlemek isteyenler Villa Aşina’ya bayılacaklar. Eşsiz Simi Adası ve Akdeniz manzarası bulunan otelin toplamda 17 odasının her birinde işli yastıklar, boyalı yatak başları, canlı renkler ve aksesuarlar dikkat çekiyor.

Otelin hemen aşağısında küçük bir koy var ama dilerseniz havuzda da rahatlayabilirsiniz. Organik ürünlerden oluşan leziz kahvaltı ile güne başlayabilir ve Datça’nın turkuaz büklerini dolaşmaya çıkabilirsiniz. Beş Çayı’na otele dönmüş olmanızı öneririz çünkü birbirinden leziz kek ve çörekleri kaçırmanızı istemeyiz.

Fiyatını gör!

Doada

Datça merkezde mi kalmak istiyorsunuz hiç problem değil! Doada tam da aradığınız gibi bir yer. Tamamiyle aile dostu bir otel üstelik her yere çok yakın.

İster standart odalarda, ister geniş alanıyla dikkat çeken dublex odalarda kalabilirsiniz. Datça’nın yerel fırınlarından taze köy ekmekleri, köy balı, organik sebzeler, özel Datça zeytinyağı eşliğinde şehrin stresinden detox etkisiyle kurtulmanıza yardımcı olacak. Her köşesinden Datça’nın salaş ve huzurlu ruhu akan otelde kaldığınız süre boyunca Datça’nın muhteşem koylarını gezebilir, sörf yapmayı öğrenebilir, dalış kurslarına katılabilir, tekne turlarıyla el değmemiş koyları ziyaret ederbilirsiniz.

Fiyatını gör!

Datça’daki koylara Marmaris’ten de ulaşabilirsiniz.

Marmaris Otelleri


Koop’ Suites

Müstakil, doğa ile iç içe bir tatil arayışı içinde olanlar için harika bir seçenek olan Koop’ Suites, daracık sokakları, sarhoş eden çiçek kokuları ve taş evleriyle film setine benzeyen Eski Datça‘da bulunuyor.

Otelin oldukça geniş olan bahçesinde mandalina, üzüm, limon, zeytin ağaçları ve ufak bir gölet bulunuyor. Organik bir kahvaltıyla güne başlatıktan sonra kendinizi en yakın plaja atın ve gün boyu miskinlik yapın. Ya da Eski Datça’nın sokaklarında kendinizi kaybedin. Şirin butiklere uğrayın, her baktığınızda size yaşadığınız huzuru ve harika tatili hatırlayacak bir hatıra satın alın.

Fiyatını gör!

Kızılbük Ahşap Evleri

Yeşilliklerin içinde ayrı ayrı ağaç kulübelerde konaklayabileceğiniz Kızılbük Ahşap Evleri’nde doğayla bütünleşerek huzur bulacaksınız. Her evin içinde özel tuvaleti bulunuyor.

Eşyaları evin içine attığınız gibi doğru plaja! Tertemiz suya girdikten sonra yorgunluk diye bir şey kalmayacak. Daha sonra otelin sunduğu şemsiyeler altında dalga seslerini dinleyerek uyuklayabilirsiniz. Meşhur Datça balı ve köy ekmekleri ile güne hızlı bir başlangıcın ardından otelin yoga salonunda spiritüel yetenekleriniz üzerinde çalışabilirsiniz. Olmadı havuzda takılın, olmadı otelin geniş bahçesinde rahatlayın. Datça’nın temiz havası ihtiyacınız olan enerjiyi size geri verecek.

Fiyatını gör!

Datça otelleri içinde nerede kalmayı düşünüyorsunuz?